Yves Rocher

Ár:   7600 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Száraz, Normál
Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kat, Módosítva: 2017. január 10.

Lelőhely:   Yves Rocher márkaboltok
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Száraz, Normál

A bőrgyógyászati felügyelet mellett fejlesztett összetétel a 30 esszenciális olaj legjobb tulajdonságait egyesíti a gazdag, kellemes textúrájú krémben. Intenzíven táplálja a bőrt, és visszaadja komfortérzetét. Selymesen lágy tapintásúvá varázsolja bőrét. Gyengéden simítja a ráncokat. Bársonyos, szépségtől ragyogó bőr egyetlen mozdulattal.

Water / Aqua Butylene Glycol h 1 0Dimethicone eo I szil 1 0Petrolatum eo Methylpropanediol Ethylhexyl Stearate eo Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2Steareth-2 ti I eu 2 2Cyclopentasiloxane eo I szil Glyceryl Stearate eo I euVitis Vinifera (Grape) Fruit Extract Elaeis Guineensis (Palm) Oil eo Cocos Nucifera Fruit Extract eo Brassica Campestris (Rapeseed) Steareth-21 ti I eu Propylene Glycol h Ethylhexyl Cocoate eo Urea h Helianthus Annuus Extract eo Lecithin eo I eu Parfum/Fragrance i Olea Europaea (Olive) Extract Ethyl Linoleate eo I i Methylparaben ta I par 0 0Zea Mays (Corn) Xanthan Gum ti I eu Retinyl Palmitate a I v 2 2Panthenol eo I v 0 0Allantoin gy 0 0Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil eo 0 0Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil i Ricinus Communis (Castor) Seed Oil eo I i 1 0Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil eo Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil eo I h 1 0Tocopheryl Acetate a I v 0 0Sorbic Acid ta Glycine Soja (Soybean) Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil eo Prunus Persica (Peach) Kernel Oil Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil eo 2 0Pistacia Vera (Pistachio Nut) Seed Oil Persea Gratissima (Avocado) Oil eo I h 3 0Oryza Sativa (Rice) Extract Mangifera Indica (Mango) Extract Juglans Regia (Persian Walnut) Gossypium Oil eoCamellia Oleifera (Green Tea) Extract a I gyEthylparaben ta I par BHT a I ta Propylparaben ta I par 0 0Rosa Moschata (Musk Rose) Seed Oil eo Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil eo I gy 3 2Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil eo Gevuina Avellana Oil Carapa Guaianensis Seed Oil Camelina Sativa Seed Oil Argania Spinosa Oil eo Anacardium Occidentale (Cashew) Butter eoButylparaben ta I par Tetrasodium EDTA Sodium Hydroxide

szerka

2017. január 31.

Vélemények alapján vettem meg,de nagy csalódás. Télre gondoltam egy tartalmasabb krémet, de nekem inkább szárítja a bőröm. Nem hidratál, nem lesz ragyogó reggel tőle,inkább szottyattabb. Fogalmam sincs, hogy nekem miért nem működik, de sajnos nem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 31.

Krisz78

2016. április 1.

A 3.szint elérése után ez lett a kedvezményesen választottam.(Teljes árért nem venném meg!)
Nagyon zsíros krémnek tűnik, de szempillantás alatt beissza a bőröm.
Reggelente nem nyúzott fejjel ébredek, pedig mostanában csak 4-5 órát alszom. (jól simít az a szilikon)
Ha nem BB-t használok reggelente, hanem alapozót (ami picit szárít), ezt kenem fel alá.
Jövő télen újra beszerzem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 1.

Nagyon zsíros krémnek tűnik, de szempillantás alatt beissza a bőröm.
Jövő télen újra beszerzem.

almamaga

2016. március 22.

pont kellemesen zsíros! anyukám használja..

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 22.

pont kellemesen zsíros! anyukám használja..

kivike

2016. január 24.

Én is mintát kaptam belőle, nekem túl zsíros, pedig ilyenkor télen nincs az a testes krém, amit ne inna be a bőröm. Lehet, hogy a sok szilikontól érzem ezt. Egyelőre nem érzek késztetést a teljes kiszerelés megvásárlására.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. január 24.

doreszka94

2016. január 13.

Termékmintát kaptam belőle. Nagyon tetszett,olyan jó érzés volt a bőrömnek. Puha, jó tapintású és hidratált lett tőle. Szívesen vennék belőle, hogy hosszabb távon hogy teljesítene.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. január 13.

Malachite

2013. október 20.

Még tavaly vettem édesanyám nagyon száraz, érett bőrére egy szezonális akció keretein belül. Ő nagyon elégedett volt vele. A krém halványsárga, valóban nagyon olajos, sokáig fénylik az arcon, de mivel éjszakai krém ez nem nagy probléma, a bőrt pedig szépen hidratálja. Pár hete kíváncsiságból kentem be vele a szemkörnyékemet, és nem sok jót reméltem, mivel a bőröm nem szereti a zsíros-olajos termékeket, de legnagyobb meglepetésemre úgy fél óra alatt beszívódott, simává, és nem hazudok....teltebbé tette a bőrömet! A karikáim látványosan csökkentek, valahogy feltöltötte a bőrömet, és még sosem volt ennyire selymes, pedig fiatal vagyok és nem épp száraz bőrű... Fantasztikusan teljesített nálunk, egyértelműen öt csillag.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. október 20.

Orsolya

2013. július 2.

Nagyon jól hidratálja a száraz bőrömet és elég belőle egy kicsi

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2013. július 2.

Nagyon jól hidratálja a száraz bőrömet és elég belőle egy kicsi

muzli

2013. május 31.

Anyunál próbáltam ki, hosszú távon nekem még sok lenne, de nagyon kellemes, hatékony krém.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 31.

starflo

2013. május 17.

Nagyon nehéz krém, nekem egyáltalán nem jött be, a bőröm száraz részeit is csúnyán zsírosította a T-vonalamról nem is beszélve. Ráadásul egész nap olyan volt, mintha maszkot viseltem volna.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2013. május 17.

kakaska

2013. január 25.

Elég jó krém, nagyon szépek az összetevői, majdnem mind természetes eredetűek. A baj csak annyi vele, hogy nagyon nehezen szívódik fel, de én is csak pár napig próbálgattam, úgyhogy nem tudom tartós használattal milyen.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. január 25.

Antioxidánsok: Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Camellia Oleifera (Green Tea) Extract, BHT
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Camellia Oleifera (Green Tea) Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil
Hidratálók: Butylene Glycol, Propylene Glycol, Urea, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil
Vitaminok: Retinyl Palmitate, Panthenol, Tocopheryl Acetate

Alkoholok: Cetyl Alcohol
Emolliensek: Dimethicone, Petrolatum, Ethylhexyl Stearate, Cetyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Cocos Nucifera Fruit Extract, Ethylhexyl Cocoate, Helianthus Annuus Extract, Lecithin, Ethyl Linoleate, Panthenol, Carthamus Tinctorius (Safflower) Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Macadamia Ternifolia (Macadamia) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Gossypium Oil, Rosa Moschata (Musk Rose) Seed Oil, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Argania Spinosa Oil, Anacardium Occidentale (Cashew) Butter
Emulgeálószerek: Cetyl Alcohol, Steareth-2, Glyceryl Stearate, Steareth-21, Lecithin, Xanthan Gum
Szilikonok: Dimethicone, Cyclopentasiloxane
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, Steareth-2, Steareth-21, Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Ethyl Linoleate, Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil
Parabének: Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben
Tartósítószerek: Methylparaben, Sorbic Acid, Ethylparaben, BHT, Propylparaben, Butylparaben

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Steareth-2 ti I eu 2 2

Viasszerű felületaktív anyag és emulgeálószer.

Kókuszolajból előállított bőrpuhító (emollient) szer. Könnyen kenhető.

A napraforgó magjának és virágának a kivonata, melyet a CosIng bőrpuhító (emollient), bőrkondícionáló és hajkondícionáló anyagnak kategorizál.

A Helia-D termékek esetén ez az összetevő elvileg a napraforgószár kivonatot jeleni, mely a Helia-D honlapja szerint visszaadja az ernyedt bőr és izom rugalmasságát a napraforgószárban található auxin révén. A Helia-D-től független forrást sajnos nem igen találni, ami beszélne arról, hogy a napraforgószárnak milyen hatása van a bőrre, az auxinról azonban ez a szabadalom azt írja, hogy segíti a bőr természetes védő rétegének (skin barrier) erősítését.

A kozmetikumokban a napraforgót több formában is felhasználják, legyakrabban a napraforgó olajat.

Részletes információ a retinolokról a smartskincare-en.

Szójaglicin, melyet a szójababból nyernek ki. A kozmetikumokban a szójaglicint sokféle formában használják (szójabab kivonat, olaj és fehérje.) Paula Begoun szerint a szójabab kivonat hatásos antioxidáns és gyulladáscsökkentő anyag. A szójában található genisteinnek állítólag kollagén termelést elősegítő hatása van, valamint befolyásolja a bőr rugalmasságát és vastagságát is, így egyre többször találkozhatunk a szójababbal és annak különféle formáival anti-aging termékekben.

Néhány állatokon végzett tanulmány szerint a szója tej és más szójabab származékok is védik a bőrt az UVB sugárzás ellen. Van olyan tanulmány is (a Johnson and Johnsontól), ami szerint a szójának hajnövekedés serkentő és pigment folt elleni hatása is van.

Sokan allergiásak a szójára, ezért a szójaglicin-tartalmú termékeket körültekintően kell alkalmazni allergia esetén.

Pisztácia olaj. Az EWG szerint bőrkondícionáló és elzáró (olyan összetevő, mely nem engedi a vizet a bőr felső rétegéből távozni, a hidratáló összetevők egy fajtája) anyag.

Közönséges dió. A kozmetikumokban mind a diófa levelét mind a magját, és a termés héját felhasználják. A diólevelek cseranyagokat, flavonoidokat, némi illóolajat tartalmaznak. A termés héjában a kezet erősen barnára festő naftokinon-származékok találhatók. A CosIng besorolása szerint a levélnek szövet összehúzó, tisztító, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és nyugatató hatása is van.

Japán zöld tea kivonata. A normál zöld teához hasonlóan antioxidáns és gyulladáscsökkentő tulajdonsága van. Lásd zöldtea-kivonat.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.

A pézsmarózsa magjának olaja. A neten teljes a konfúzió, ezt az olajat gyakran látjuk "vadrózsaolaj (Rose hip oil) név alatt, vagy kép mellett. Az igazság ezzel szemben az, hogy elég sok rózsaféle növeszt a csipkebogyóhoz hasonló áltermést, de természetesen ezek azért különböző fajok, így az olajuk összetétele is különböző.  A pézsmarózsa olaj a CosIng szerint emoillent és bőrkondícionáló.

magvas gomborka (más néven sárgarepce) magjából sajtolt olaj. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A Wikipédia információi alapján a magvas gomborka a növényi források között szokatlanul magas (akár 45%-os) omega-3 zsírsavtartalommal rendelkezik; a hidegen sajtolt Camelina-olaj több mint 50 százalékban többszörösen telítetlen. Az olaj igen gazdag természetes antioxidánsokban, mint a tokoferolok, ami miatt igen stabil, ellenáll az oxidációnak és az avasodásnak. Paula Begoun nagyszerű összetevőnek tartja, bár úgy tudja, hogy nem született még olyan kutatási eremény, mely alátámasztaná, hogy egyéb különleges hatása is van-e a bőrre a magas omega-3 zsírsav tartalmának hatásán túl.

Tartósítószer.  Részletesebb információ a parabénekről a futuredermen.