Kövess minket Instagramon is! :)


Estée Lauder Re-Nutriv Ultimate Renewal Nourishing Radiance Eye Creme
Ár: | €120 | Kategória: | Szemkrémek | |||
Kiszerelés: | 15 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Estée Lauder szaküzlet, parfümériák | Bőrprobléma: | -- |
A krémet feltöltötte: karaibrahimgil, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. január 28.
Ár: | €120 | |
Kiszerelés: | 15 ml | |
Lelőhely: | Estée Lauder szaküzlet, parfümériák | |
Kategória: | Szemkrémek | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
Hidratálja és intenzíven táplálja a szem körüli finom területet. Láthatóan csökkenti a szarkalábakat, a puffadtságot és a sötét karikákat.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Butyrospermum Parkii (Shea Butter)
eo
,
Glycerin
h
0
0
,
Dicaprylyl Carbonate
eo
,
Neopentyl Glycol Diheptanoate
eo
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Microcrystalline Wax/ Cera Microcristallina
,
Glyceryl Stearate
eo I eu
,
Propanediol
h
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Trehalose
h
,
Cetyl Ricinoleate
eo
,
Methyl Trimethicone
szil
,
Isohexadecane
eo
,
Stearyl Alcohol
ti I eo I eu I al
2
2
,
Narcissus Tazetta Bulb Extract
,
Asparagopsis Armata Extract
,
Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract
gy
,
Fuscoporia Obliqua Sclerotium Extract
,
Cordyceps Sinensis Extract
a I eo
,
Silybum Marianum (Milk Thistle) Extract
,
Ascophyllum Nodosum (Knotted Wrack) Extract
,
Hordeum Vulgare (Barley) Extract
eo
,
Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Seed Oil
a
,
Camellia Japonica Seed Oil
eo
,
Aleurites Moluccana (Kukui) Seed Oil
,
Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil
eo
1
0
,
Oryza Sativa (Rice) Germ Oil
,
Mauritia Flexuosa Fruit Oil
,
Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil
eo
,
Olea Europaea (Olive) Oil
eo
2
0
,
Vaccinium Myrtillus (Bilberry) Seed Oil
,
Saussurea Involucrata Extract
,
Laminaria Digitata (Horsetail Kelp) Extract
,
Hydrolyzed Wheat Protein
,
Hydrolyzed Rice Extract
,
PEG-100 Stearate
ti
0
0
,
Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobutyric Urea Trifluoroacetate
,
Pearl Powder
,
Artemia Extract
,
Caffeine
,
Acetyl Hexapeptide-8
h I pep
,
C20-40 Pareth-10
,
Propylene Glycol Dicaprate
eo
,
Polysilicone-11
szil
,
Steareth-20
ti I eu
2
1
,
Steareth-10
ti I eu
4
3
,
Pentylene Glycol
,
Acetyl Glucosamine
h
,
Algae Extract
eo I h
,
Sodium Hyaluronate
h
0
0
,
Helianthus Annuus (Sunflower) Seedcake
,
Caprylyl Glycol
eo I h
,
Sorbitol
h
1
1
,
Polymethyl Methacrylate
,
Lauryl PCA
h
,
Gold
sz
,
Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Beheneth-25 Methacrylate Crosspolymer
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Polysorbate-80
ti I eu
0
0
,
Sodium Dehydroacetate
ta
,
Acrylamide/ Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer
,
Citric Acid
kh
,
Alcohol
al
,
Polymethylsilsesquioxane
szil
,
Cellulose
,
Disodium EDTA
,
Phenoxyethanol
ta
,
Mica
,
CI 77491
sz
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
krémajánló
Kellemes kis krem, de az arat szerintem nem teljesen eri meg. Akkor sokkal inkabb advanced night repair serum EL. Elhasznalom de nem fogom ujra venni :(


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Cordyceps Sinensis Extract, Calophyllum Inophyllum (Tamanu) Seed Oil, Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract
Hidratálók: Glycerin, Propanediol, Butylene Glycol, Trehalose, Acetyl Hexapeptide-8, Acetyl Glucosamine, Algae Extract, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Sorbitol, Lauryl PCA
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Peptidek: Acetyl Hexapeptide-8
Vitaminok: Tocopheryl Acetate
Alkoholok: Stearyl Alcohol, Alcohol
Emolliensek: Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Dicaprylyl Carbonate, Neopentyl Glycol Diheptanoate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Ricinoleate, Isohexadecane, Stearyl Alcohol, Cordyceps Sinensis Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract, Camellia Japonica Seed Oil, Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil, Hippophae Rhamnoides (Sea Buckthorn) Oil, Olea Europaea (Olive) Oil, Propylene Glycol Dicaprate, Algae Extract, Caprylyl Glycol
Emulgeálószerek: Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Steareth-20, Steareth-10, Polysorbate-80
Szilikonok: Dimethicone, Methyl Trimethicone, Polysilicone-11, Polymethylsilsesquioxane
Tisztítószerek: Stearyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Steareth-20, Steareth-10, Polysorbate-80
Színezékek: Gold, CI 77491, Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Sodium Dehydroacetate, Phenoxyethanol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Enyhén sárgás színű, természetes zsír, melyet az Afrikában honos sheafából vonnak ki. Édeskés illatú, puha, krémes vagy kemény állagú is lehet. A kozmetikumokban kiváló bőrpuhító (emollient) összetevő és antioxidánsok (A-, E- és F-vitamin) gazdag forrása. A sheavaj ehető is, a kakaóvaj helyettesítőjeként néhány csokoládéban is megtalálható. Remek összetevő száraz, érzékeny bőr ápolására.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Bőrjavító (skin conditioning), bőrpuhító összetevő (emollient). Segíti a többi összetevő beszívódását a bőrbe. Könnyű a bőrön elkenni, és selymes, nem zsíros utóérzetet hagy. Könnyen kenhető tulajdonsága miatt gyakran használják fényvédőkben, hogy javítson a nehezebben kenhető fényvédő összetevők (pl. ethylhexyl methoxycinnamate) használhatóságán.
Neopentyl glycol (felületi hártyaképző anyag és oldószer) és heptánsav (szőlőből előállított zsírsav) keveréke, melyet bőrpuhító (emollient) és bőrjavító anyagként használnak a kozmetikumokban.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Petrolatum alapú (vazelin) viasz. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő segédanyag, mely sima textúrát és félszilárd állagot biztosít a termékeknek. Gyakran használják a Paraffin alternatívájaként, mivel finomabb mikrokristályokból épül fel, ezáltal sokkal sűrűbb, viszkózusabb és ruganyosabb az állaga.
Pálmaolajban, szójaolajban, különféle zöldségekben és az emberi szervezetben is megtalálható zsírsav. A kozmetikumokban bőrpuhító (emollient) és emulgeálószerként használt. Állítólag védi a bőrt a káros szabadgyökök ellen is. Részletesebb információ a truthinagingen.
Egy viszonylag új, szerkezetileg a propylene glycolhoz hasonló glikol féle, melyet oldószerként, emulgeáló és hidratáló tulajdonságai miatt használnak. Különlegessége, hogy más glikoloktól eltérően nem petrolkémiai származék, hanem növényi alapanyagból előállított, Ecocert által is jóváhagyott természetes összetevő. További részletek itt.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Természetes eredetű cukorféle. A kozmetikumokban használva újrahidratáló, vízmegkötő és antioxidáns hatást tulajdonítanak neki. Az összetevő helyileg alkalmazva lehetővé teszi, hogy a bőr megtartsa azt a nedvességet, amelyet egyébként elvesztene a kiszáradása révén, vagyis potenciálisan növelné az öregedés látható jeleit. (forrás)
Ricionusolajból készült zsírsav, mely könnyed, selymes érzetet és hidratálást nyújt a bőrnek. A truthinageing szerint nincs komedóképző hatása és nem hagy maga után olajon érzetet sem. Az összetevővel elsősorban sminktermékekben és arcápolókban, valamint naptejekben találkozhatunk.
A többi szilikonhoz hasonlóan bőr- és hajkondícionáló. Selymes érzetet hagy maga után.
Színtelen, szagtalan, krémes, sűrű állagú bőrpuhító anyag (emollient) és oldószer. Magas tisztaságú isoparaffinok keveréke, ami nem zsíros, selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Sűrűbb állagú krémek, alapozók gyakori összetevője.
Zsíralkohol, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, stabilizáló és sűrűség szabályozó anyagként használnak. A stearyl alkoholnak a kis molekulasúlyú alkoholokkal ellentétben nincs szárító hatása a bőrre, hanem kifejezetten hidratáló hatású.
Nárcisz féle kivonata. A CosIng az összetevőt bőr- és hajkondícionáló és szövet összehúzó anyagnak kategorizálja. Ez a szabadalom viszont azt írja, hogy a nárcisz kivonat hatásos anyag a bőröregedés ellen antioxidáns funciója révén.
Piros alag kivonata, melyet a CosIng bőrvédő összetevőnek kategorizál. Általában a különféle alga kivonatokat sűrítő, emollient vagy antioxidáns összetevőnek használják a kozmetikumokban, arról azonban sajnos nem igazán van információ hogy konkrétan ez a fajta alga kivonat mire szolgál.
Uborkakivonat. Paula Begoun szerint a közhiedelemmel ellentétben az uborkakivonatnak nincs nyugtató, gyulladáscsökkentő hatása, Leslie Baumann The Skin Type Solution című könyvében azonban a gyulladáscsökkentő, érzékeny bőrre javasolt összetevők között említi. A nyugtató hatás mellett az uborkában található lutein nevű anyag talán csökkenti a bőr melanintermelését (melanogenesis), így a pigmentfoltok elleni harcban is hatásos lehet. Továbbá in vitro (azaz kémcsőben végzett) kutatások szerint az ubokában található összetevők segíthetnek a bőrt megvédeni a karcinogén (rákot okozó) összetevők ellen.
A Kínában, Japánban és más ázsiai országokban gyógyászati célokra használt kínai hernyógomba kivonata. Sajnos nem igazán készültek még független kutatások az összetevő bőrre gyakorolt hatásáról, de a hatóanyag egyik gyártója szerint késlelteti az öregedést, egységesíti az arc tónusát és kiemelkedő hidratáló hatással bír.
A köznyelvben tengeri hínárként ismert Ascophyllum nodosum nevű sárgamoszat kivonata. A növény gazdag poliszacharidokban, antioxidánsokban. Az összetevő egyik gyártója szerint bőrápoló termékekben hidratáló, revitalizáló és méregtelenítő funkciót tölt be.
Lásd még: algakivonat.
Az árpa kivonata. Szájon át használva antioxidáns tulajdonsága van, bőrre alkalmazva viszont nem ez a helyzet. Bőrpuhító (emollient) anyag csupán.
A babassu pálma magjából kivont vaj. A babassu olaj számos zsírsavat tartalmaz, többek közt laurinsavat, mirisztinsavat, palmitinsavat és sztearinsavat. Paula Begun szerint bőrpuhító hatással van bőrre, de még nem született olyan kutatás, mely azt biznyítaná, hogy más speciális tulajdonsága is van a bőrre.
A homoktövis olaj a homoktövis frissen összeroppantott terméseiből szezámmagolajjal készült olajos kivonat. A növény termései zsíros olajat, karotinoidokat, flavonoidokat, C-vitamint és szerves savakat tartalmaznak. A terméseknek a különböző eredetű sebek és fekélyek gyógyulását elősegítő hatása főként a zsíroldékony karotinoid-vegyületeinek köszönhető, melyek a szezámmagolajjal történő kivonás során kerülnek az olajos kivonatba. A kivonatban az értékes karotinoid-vegyületek mellett a szezámmagolajban lévő zsírsavészterek (linol-, olaj- és alfa-linolénsav, összesen mintegy 85%-ot tesznek ki) is fontos szerepet töltenek be a bőr ápolásában, hiszen az említett zsírsavak ún. esszenciális és bőralkotó zsírsavak. A szezámmagolajjal készült olajos kivonat bőrápoló és bőrvédő olajként önmagában, vagy különféle (bőrvédő, napozó, bőr öregedési folyamatát lassító) kozmetikai készítmények alkotórészeként egyaránt használható.Kiemelkedő a C-vitamin tartalma, amely a citrom C-vitamin tartalmának a tízszerese. (forrás: aromax.hu, Wikipedia)
A CosIng besorolása szerint emollient anyag, Paula Begoun szerint pedig a sebgyógyító tulajdonásgon túl antioxidáns hatása is van a homoktövisnek.
Olívaolaj. Kiváló természetes emollient és hidratáló összetevő a száraz bőrre. Számos, a bőr számára hasznos anyag forrása: polifenolok (antioxidáns), squalane, zsírsavak (elsősorban olajsav) és E-vitamin is található benne. Néhány állatokon végzett kísérlet arra is utal, hogy védi a bőrt az UVB-sugárzás okozta károktól. További infó itt.
A sárgásmoszatok törzsébe tartozó faj kivonata. Alga féle, mely a CosIng besorolása szerint bőrvédő összetevő. Az algakivonat a kozmetikumokban sűrítő anyagként, antioxidánsként és hidratáló, vízmegkötő anyagként használt. Részletesebb információ az algákról a kozmetikumokban a cosmeticscopon.
Búzából előállított, leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe.
Rizsből készült bőr és hajkondícionáló anyag.
Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.
Koffein. A Futurederm információi szerint bőrön alkalmazva három fő hatása van: antioxidáns, vízhajtó (átmenetileg simább bőrt eredményez) és érszűkítő (vagyis szem alatti puffadás, sötét karikák ellen hatásos lehet, ha azt nem melaninfelhalmozódás okozza), Paula Begoun szerint viszont nincs olyan kutatás, mely szerint bármilyen hatása lenne a szem alatti karikákra, bár nyugtató és antioxidáns hatása miatt azért nem kifejezetten felesleges, ha van egy (szem)krémben. E szerint a kutatás szerint a koffein fotoprotektív hatással is bír.
Közismertebb nevén argireline. Egy mesterségesen előállított peptidféle, melyről az összetevő gyártója (a Lipotec) azt állítja, Botox-szerű hatása van. Ennek az állításnak az az alapja, hogy az acetyl hexapeptide-8 képes a bőrben lévő izmokat ellazítani, melynek révén kisimulnak a felületi ráncok. Bár szinte bizonyos, hogy a Botoxhoz nem hasonlítható az összetevő hatása, a Lipotec kutatásai szerint 10% Argeline 15 nap alatt 17%-kal képes csökkenteni a mimikai ráncok mélységét, illetve mint a legtöbb peptidféle, elméletileg ez is bír sejtkommunikáló és vízmegkötő tulajdonságokkal.
Bőrpuhító (emollient), melyet könnyű állagú hidratálókban használnak leggyakrabban.
Felületi hártya képző anyag.
Oldószerként, bőrjavító anyagként (skin conditioning) használt, selymes érzetű glikolféle.
A sejten kívüli mátrixban nagy mennyiségben megtalálható GAG-ok fontos alkotórésze, vagyis a bőrben természetesen is megtalálható hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor). Nagy koncentrációban elősegíti a sebgyógyulást is. Az Estée Lauderhez tartozó márkák (pl. Clinique) előszeretettel használják az acetyl glucosamine-t mint hatékony nem savas hámlasztó összetevőt, azonban Paula Begoun szerint nincs értékelhető mennyiségű kutatás arra nézve, hogy az valóban hatásos alternatívája az AHA/BHA hámlasztóknak. Egy 2009-es tanulmány szerint az összetevő hatásos a hiperpigmentáció kezelésében is.
Algakivonat. Az algakivonat a kozmetikumokban sűrítőanyagként, antioxidánsként és hidratáló, vízmegkötő anyagként használatos.
A hialuronsav só formája, mely a bőrben is megtalálható természetes hidratáló elem (natural moisturizing factor, NMF). A lipidekkel együtt az NMF-ek segítenek megőrizni a bőr víztartalmát, feszességét. Ha csökken a bőr NMF- és lipidtartalma, az a bőr hámlását, kellemetlen feszülését és finom ráncokat eredményez. A kozmetikumokban alkalmazva a sodium hyaluronate képes vizet beszívni a bőrbe, ami a bőr kitelítődését, és ezáltal a ráncok csökkenését eredményezi. Részletes információ a futuredermen.
Térfogatnövelő segédanyag.
Vízmegkötő, bőrjavító (skin conditioning agent) anyag. Kivonható növényekből, de előállítható mesterségesen is. Gyakran használják együtt tartósító összetevőkkel (mint pl. phenoxyethanol), mivel növeli azok antimikrobiális (mikroorganizmusok ( gombák, baktériumok) növekedését gátló) hatását.
Vízmegkötő és sűrítő anyag. Az élelmiszeriparban is használt cukorpótlóként (édes ízű).
Szintetikus polimer, melyet filmképző tulajdonsága miatt használnak a kozmetikumokban. Paula Begoun szerint biztonságos összetevő, gyakran használják orvosi műszerek alapanyagául is.
Pirrolidonkarbonsavval észterezett laurilalkohol. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő és segít a bőrben tartalni a nedvességet. Leggyakrabban rúzsokban, ajakápolókban találkozhatunk ezzel az összetevővel.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
A kozmetikumokban emulgeálószerként és felületaktív anyagként használt (surfactant). Az élelmiszeriparban is használt 0,5%-nál kisebb koncentrációban.
Természetes eredetű só, mely antimikrobiális tulajdonságai miatt tartósítószerként használt összetevő. Képes megakadályozni a mikroorganizmusok növekedését és szaporodását, így védi a kozmetikumokat a megromlástól. Már nagyon alacsony (akár 0,6%-os) koncentrációban is leállítja a baktériumok és gombák szaporodását, bár nem feltétlenül pusztítja el a már kifejlett mikrobákat.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. Szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.
A CosIng besorolás szerint átlátszatlanná tevő segédanyag, a TruthInAging szerint pedig felületi hártya képző anyag, mely a többi szilikonhoz hasonlóan selymes, sima érzetet hagy maga után a bőrön.
A cellulóz egy összetett szénhidrát. A cellulóz a földön előforduló leggyakoribb szerves anyag, mert a növények vázanyagának nagy része cellulóz (a fa 40%-a, a gyapot 50%-a, a len és a kender 80%-a). A vatta és a papír szinte 100%-ban cellulózmolekulákból áll. A CosIng besorolása szerint az összetevő kozmetikumokban használva felszívó, emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid(etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (enélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni, nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Csillámpala. A kozmetikai termékekben csillogó hatást keltő ásványi összetevő. A mineral makeupok gyakori összetevője.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: -
Korcsoport: 18-24
Kellemes kis krem, de az arat szerintem nem teljesen eri meg. Akkor sokkal inkabb advanced night repair serum EL. Elhasznalom de nem fogom ujra venni :(