Naturland

Ár:   1000 ft   Kategória:   Fog- és szájápolók
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: felicitas, Módosítva: 2012. január 16.

Ár:   1000 ft
Lelőhely:   patikák, gyógynövény boltok
Kategória:   Fog- és szájápolók

Fluort nem tartalmaz, természetes anyagai és gondosan válogatott gyógynövények kivonata biztosítja a fogíny ápolását, friss lehelletet. Védi, erősíti a fogínyt, rendszeres használata védi a fogzománcot.

ziza27

2019. január 25.

Nekem bejön a gyógynövényes íz, viszont ahogy már mások is írták, ez inkább a (vérző) fogíny nyugtatására, semmint a fogak tisztítására alkalmas. Nekem viszonylag sokáig vérzett az ínyem, ezt tökéletesen rendbe tette, csökkent a kipirosodás is (érdemes a szájvízzel együtt használni!). A fogaim viszont mintha kicsit megsárgultak volna, így mindenképp érdemes mellette másfajta fogkrémet is használni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 25.

Kattty93

2016. december 15.

Az árából és a márka többi termékéből kiindulva sokkal, de sokkal jobbra számítottam. Természetesen jó megoldás, hogy természetes összetevőkből készítik, de valóban fogkrémnek utolsó. A lepedéket nem távolítja el megfelelően, arról nem is beszélve, hogy érzékenyebbek lettek a fogaim a használata mellett, emiatt még az elfogyása előtt le kellett cserélnem. Többen írták, hogy az íze nem jó, nekem ez volt a legkisebb problémám vele. Borzalmas termék, senkinek nem ajánlom és nem venném újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 15.

marki

2014. január 10.

Fogínygyulladásra kiváló, szegfűszegolajat is tartalmaz. Én nem fogmosásra hanem fogíny nyugtatónak, tápláló krémnek használom.Arra 5**, fog tisztitásra viszont nem annyira jó

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2014. január 10.

felicitas

2012. május 15.

Mi már a sokadikat használjuk belőle, mikor magában, mikor mentás fogporral. Az íze megszokható (főleg, hogy a cseppeket is gyakran hörpintem a gyomromra), és egy idő után már kellemes is. A habzás csak egy dolog, nem attól lesz tiszta se a fogunk, se a testünk, hogy jól habzó dolgokat kenünk rá. Mondjuk a parabent kihagyhatnák belőle.

Fogkövem lett mellette. Pedig előtte nem volt. Lepedéket hagy a fogon, és ha minden nap ezt használom, érzékennyé válik a fognyakam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2012. május 15.

chyny-eve

2012. február 19.

Most épp ezt a fogkrémet használom, elájulva nem vagyok tőle, már csak azért sem, mert egyrészt nem habzik másrészt az íze sem tetszik annyira. Még egyszer szerintem nem fogom megvenni, hiába fluormentes (ami miatt végülis emellett döntöttem), kipróbálok még más félét is!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. február 19.

mstindigo

2012. február 19.

Az íze nagyon rossz volt nekem, és utána sokáig megmaradt ez a rossz íz a számban. Ahogy elkezdtem használni, kijöttek az afták a számban. Persze nem 100%, hogy ettől, de gyanús, mert már egy éve nem volt egy darab sem. Rendkívül nem szimpatikus, hogy parabén van benne, nyálkahártyán minden szinte 100%-ig felszívódik, még kívülről a bőrömre se szívesen kenek parabént, a számba meg főleg utálom beletenni. Soha többet nem veszem újra, bő egy hete használom, de tegnap már vettem egy másik fogkrémet, annyira nem jött ez be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. február 19.

Széncinke

2012. február 3.

Jól tisztít, az összetevői is szépek. Az esetleges gyulladásokra nagyon jó hatással van, nyugtatja a fogínyt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2012. február 3.

tenyitomi

2012. január 21.

Végre 1 magyar termék ami elég jó.Az íze inkább gyógynövényes,de kellemes enyhe jól tísztít az összetevők is elég naturálisak.Van még c-vitaminos változata is.100ml~750pénz az ára is elfogadható.Nekem bejön+magyar+fluormentes.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2012. január 21.

Antioxidánsok: Cimicifuga Racemosa Root Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract
Gyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Verbascum Thapsus
Hidratálók: Glycerin, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Cinnamomum Zeylanicum Extract

Orvosi angyalgyökér kivonata. A wikipédia szerint gyógy- és fűszernövény. Az angyalgyökeret felhasználják vizelethajtó borok, étvágyjavító, szélhajtó, izzadást megszüntető, idegerősítő gyógyteakeverék készítésénél.

A kozmetikumokban használják a növény levelének, gyökerének és magjának a kivonatát és olaját is. A növény legtöbb részét a CosIng bőrjavító és tonizáló összetevőnek kategorizálja. Levelének kivonata szövetösszehúzó. Gyökerének kivonata és olaja pedig illatanyag, maszkoló (kellementlen íz és illat semlegesítése). Paula Begoun szerint gyökerének az olaja fény hatására mérgezővé váló összetevőket tartalmaz. Az olaj pozitív tulajdonsága viszont, hogy antioxidáns hatása is van.

Szártalan bábakalács gyökerének a kivonata. A kozmetikumokban használva tonizáló, élénkítő tulajdonsága is van. Haj és bőrápoló termékekben egyaránt használt növényi kivonat.

A szomáliai balzsamfa (Commiphora myrrha) a szappanfaalakúak rendjébe, a balzsamfafélék családjába tartozó növényfaj. A belőle előállított szirupot mirhának nevezik. A mirhának fertőtlenítő, gombaölő hatása van, különösen hatékony a szájnyálkahártya és a gége betegségeinek kezelésében. Külsőleg ugyancsak jó tulajdonsága miatt alkalmazzák sebgyógyulás elősegítésére és sebfertőtlenítésre. Paula Begoun szerint a benne található illatanyagok potenciális bőrirritálók.

Magas kőris. A kozmetikumokban kérgének és levelének kivonatát egyaránt használják. Nem igazán található információ arról, hogy mire szolgál a magas kőris a kozmetikumokban, a CosIng mindegyiket bőrjavító összetevőnek kategorizálja.

Fehér kurkuma kivonata. A wikipádia szerint a gyökeréből kivont illóolajat parfümökben és szappanokban használják illatanyagnak. A CosIng levelének a kivonatát hidratáló összetevőnek kategorizálja.

Egy bazsalikum féle kivonata. A kozmetikumokban levelének és virágának a kivonatát és a bazsalikum olaját is használják. A CosIng a növény legtöbb részét tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és illatanyagnak kategorizálja.

Kardamom. Fűszernövény. A kozmetikumokban a kardamom magjának kivonatát és olaját használják, melyek  a CosIng szerint tonizáló és illatanyagok.

Rövidvirágú poloskavész. A homeopátiában görcsoldó szerként használt. A kozmetikumokban a gyökér kivonatát használják, ami hidratáló, emollient, antioxidáns, bőrvédő és gomba ellenes anyag.

Orvosi macskagyökér. A kozmetikumokban gyökerének és gyökértörzsének kivonatát, olaját használják. A CosIng szerint nyugtató hatása van a gyökérnek. A wikipédia szerint külsőleg az orvosi macskagyökeret ekcéma, sebek és fekélyek kezelésére használják.

Szurokfű, mely fűszer- és gyógynövény. A kozmetikumokban virágának, levelének a kivonatát és olaját használják. A CosIng szerint a virág kivonata segít a faggyú termelés szabályozásában. A wikipédia szerint a szurokfű a természet antibiotikuma, mely gyulladáscsökkentő és baktérium ellenes anyagokat is tartalmaz.

Fahéj kivonat. A kozmetikumokban a fahéj levelének a kivonatát illatanyagként használják, a fahéj kéreg kivonata pedig a CosIng besorolás szerint baktérium ellenes, antioxidáns, szövetösszehúzó, emollient, hidratáló, illatanyag, bőrvédő és bőrkondícionáló összetevő. Paula Begoun szerint a fahéj mindezen előnyös tulajdonságok mellett bőrirritáló.

Sárga tárnics. Serkentő hatású, keserű növény, amelyet gyomorbántalmak, renyhe emésztés és étvágytalanság esetén használnak. Étvágygerjesztő hatása miatt régóta az aperitif likőrök alkotórésze.

A kozmetikumokban gyökértörzsének és gyökerének kivonatát használják fel, melyet a CosIng bőrjavító, tonizáló összetevőnek sorol be. Paula Begoun szerint a gyökér kivonata gyulladáscsökkentő és antibakeriális összetevő.

Szerecsendió. A kozmetikumokban a szerecsendió kivonatát és olaját egyaránt használják. A CosIng a szerecsendió különböző változatait bőrkondícionáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) anyagnak kategorizálja. A wikipédia szerint a szerecsendió népszerűségét illóolajának köszönheti, mely a mag 5-16%-t teszi ki.

Vidrafű levelének a kivonata. E szerint az Estee Lauder szabadalom szerint a vidrafű levél kivonata hatásos összetevője lehet ani-aging készítményeknek, mert a levélben található hatóanyagok gátolják a bőrünk rugalmasságát és fiatalosságát adó fehérjék, a kollagén és az elasztin lebomlását (egész pontosan az un. MMP 1, 2 és 9 enzimeket gátló hatása van az összetevőnek).

Közönséges párlófű. A wikipédia szerint összehúzó, epeműködést szabályzó és epehajtó, étvágyjavító, vizelethajtó, antibiotikus hatású és gyulladásgátló. A kozmetikumokban gyökerének, levelének és virágának a kivonatát is használják. A gyökér kivonata a CosIng besorolása szerint antioxidáns és szövetösszehúzó. Paula Begoun szerint a levél kivonat hatásos a hepatitis b vírus ellen és antioxidáns, azt azonban nem tudni, hogy van-e bármi előnye az összetevőnek a bőrön alkalmazva.

Csillagánizs.  A kozmetikumokban gyümölcsének olaját, kivonatát használják. A kivonat illatanyag, az olaj pedig maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) és tonizáló összetevő.

Benedekfű. Népies neve áldott bogáncs, keserű bogáncs, áldottfű, áldott bárcs. Gyógynövény, mely emésztés- és étvágyjavító hatású, gyomorsav-elválasztást fokozó szer, és alkalmazzák a népi gyógyászatban epehajtóként is. A kozmetikmokban a növény kivonatát használják, melyet a CosIng bőrkondícionáló, tonizáló összetevőnek sorol be.

Kis ezerjófű kivonat. Az összetevőről elég kevés információ található a neten,  a CosIng besorolás szrint bőrjavító összetevő. A magyar wikipédia szócikk szerint pedig a kis ezerjófű kivonat antioxidánsok forrása (felulic sav, flavonoidok).

Kínai gyömbér. Nem igazán érhető el információ arról, hogy mire szolgál a kínai gyömbér a kozmetikumokban. A CosIng adatbázisában mind a levél, mind a gyökér kivonata szerepel, és mindegyiket bőrkondícionáló összetevőnek kategorizálja.

Narancs virág. Paula Begoun szerint illatanyag, mely irritáló hatással lehet a bőrre.

Szegfűszeg. A kozmetikumokban a szegfűszeg különböző részeinek olaját és kivonatát egyaránt használják. A CosIng a szegfűszeg különböző részeit illatanyagnak kategorizálja, virágának kivonata szövet összehúzó, tonizáló összetevő. Levelének kivonata hidratáló. A TruthInAging szerint a szegfűszeg olajnak gomba és baktérium ellenes tulajdonsága is van. A szegfűszegolajban található a kozmetikumokban illatosítóként gyakran használt eugenol, mely bőrirritáló hatású.

Kubébabors. A növény nem szerepel semmilyen formában a hivatalos CosIng adatbázisban. Az EWG adatbázisa szerint gyümölcsének olaját és kivonatát használják, mindegyik illatanyag.

Molyhos ökörfarkkóró. A Wikipédia szerint a növény gyulladáscsökkentő hatású. A CosIng szerint a növény kivonatát és levelét egyaránt használják. Bőrkondícionáló, nyugtató összetevő.

Zöld színanyag.