KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

A'PIEU

Ár:   2100 Ft   Kategória:   Fényvédők

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Kori, Módosítva: 2016. június 28.

Kategória:   Fényvédők

• Természetes aloe vera kivonatot tartalmaz, mely hidratálja és nyugtatja a bőrt.
  • Könnyed textúrájánka köszönhetően könnyen felszívódik, használatát követően a bőr nem válik zsírossá, ragacsossá.
  • SPF45, PA+++ - erős védelmet nyújt a káros UV sugárzás ellen.
Szerkesztői kedvencek: 2016 június

Lencseee

2017. január 11.

szerintem ez egy jó ár -értékű fényvédő, azonban nyárra valszeg zavaró lenne majd a benne lévő illatanyag, télre azonban simán elfér. könnyen beszerezhető, olcsó, teszi a dolgát. Nem egy "gazdag" textura, hamar beszívódik, semmiféle irritációt, pattanást nem okozott nálam. Nem bántam meg, hogy megrendeltem. Jó.

Lencseee
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 11.

im

2017. január 4.

Update: Igen, tényleg újravettem, többször is. Télen egyáltalán nem csillog tőle az arcom, sőt még kevés is a hidratálása, de ezt nem tartom hibájának. Számomra ez a tökéletes fényvédő, és gondolom, rajtam kívül még sokan vannak így ezzel, mert ahogy látom, pofátlanul felment ennek a fényvédőnek az ára: 3000-4000 Ft körül látom ebay-en. Októberben még 1600 Ft-ért rendeltem. Azért ez fáj.

2016. május 17. Lehet, hogy megvan az a fényvédő, amelyet, ha elfogy, újraveszek? (Eddig egyszer történt ilyen, a Kiss My Face-szel, de csalódást okozott a másodjára vett, újraformulázott, vízállóbb, valószínűleg ezért ragacsosabb, fényesebb, éppen ezért szép lassan a reggeli rutinból kiszoruló fényvédő.)

Felváltva használom az Etude House Sunprise All Prooffal, de összességében ezt az A'pieu-darabot szerettem meg jobban.

Pozitívumok:
- bár kémiai fényvédő, eddig nem csípte a szemem
- tényleg nem nehéz krém
- könnyű eldolgozni, nem hagy hátra nehéz, fullasztó réteget, pedig nem spórolok vele, a legújabb PC hírleveles fényvédős cikkben ajánlott ötforintosnyi mennyiséget bőven fölkenem reggelente
- nem meszel fehérre sem, hiszen nem fizikai fényvédő
- hamar beszívja a bőröm, nem fénylik, nem csúszkál a bőrön, minimális bőrfény marad utána, könnyen tudok rá sminkelni

Negatívum:
- ahhoz, hogy ne csillogjon tőle az arcom, és ne tömítse el olajjal az orrom környékén amúgy is tág pórusaimat, az kell, hogy ne hidratáljak alá, semmivel, maximum tonikkal (jelenleg COSRX Centella, illetve COSRX AHA/BHA toner felváltva). Ha nem így teszek, bizony nem szeretek tükörbe nézni. Viszont nekem zsíros a bőröm, szárazabb bőrtípusúak lehet, hogy épp ezért szeretnék. Az biztos, hogy nem szárít. (Ez utóbbi persze nem negatívum. :) )

Amivel nem tudok mit kezdeni:
- mi ez a flavor összetevő? :D Mármint nem az a gond, hogy nem vagyok tisztában a szó jelentésével, hanem nem láttam még ilyet más termékeknél. Gondolom, ezzel az összetevővel áll összefüggésben az, hogy a termék nem illatmentes (sajnos), hanem a szokásos, tipikus fényvédőillathoz hasonló, de attól talán kicsit citrusosabb, egyébként kellemes illata van. Remélem, hosszabb távon nem fog irritálni.

Összességében: jelenleg nem akarok több pénzt költeni fényvédőre, szóval nyár végéig nem hiszem, hogy újat próbálnék ki, mert jelenleg négy van felbontva. Ha ezek elfogytak, majd eldöntöm, van-e kedvem újabb kísérletezésbe fogni, vagy megrendelem újra ezt. Addig is öt csillagot adok, mert jelenleg nincs olyan fényvédőm, amely ettől jobban működne a bőrömön.

im
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 4.

Pozitívumok:
- bár kémiai fényvédő, eddig nem csípte a szemem
- tényleg nem nehéz krém
- nem meszel fehérre sem, hiszen nem fizikai fényvédő

Negatívum:

Amivel nem tudok mit kezdeni:

Aprile

2016. december 15.

Már a második tubusom használom belőle, és nagyon megszerettem már az első kiszerelésnél. Nagyon kellemes, enyhe, citrusos illata van, ami a felvitel után hamar eltűnik. A krémtől nem lesz zsíros hatású az arcbőröm, emellett nagyon gyorsan beszívódik, és szépen lehet rá sminkelni. Maximálisan elégedett vagyok a hatásával, árával.:)

Aprile
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. december 15.

eveartstar

2016. december 6.

Szuper kis fényvédő! Könnyen beszívódik, szépen lehet rá sminkelni, nem pattogok ki tőle és extra finom narancs illata van. :)

eveartstar
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. december 6.

Emiii

2016. november 15.

Csak ősszel kezdtem el használni, így arról még nincs tapasztalatom, hogy mennyire véd leégés ellen. A bőröm azonnal beissza, nem hagy rajta réteget, nem fénylik tőle és tökéletesen lehet rá sminkelni. Az illata pedig mennyei - és mindezt úgy produkálja, hogy nincs benne mesterséges illatanyag.
Nálam abszolút kiérdemelte az 5 csillagot.

Emiii
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 15.

Nálam abszolút kiérdemelte az 5 csillagot.

Nixi91

2016. október 11.

Életem első fényvédője.Első használat után szerelem <3
Alaposan utána néztem, keresgéltem a koreai fényvédők között, hogy melyik legyen, és végül erre esett a választásom. Egyik ismerősöm is ezt használja, ő is csak jókat tudott róla mondani, Ohmybrush Vikinél is szépeket olvastam róla,illetve az itteni kommentekből is az jött le, hogy jó kis krém ez! Megfogadtam, hogy majd csak akkor írok ha már huzamosabb ideje használom, de nem bírtam 2 alkalomnál tovább!
Imádom!!! Nincs viszonyítási alapom fényvédőknél, de azt érzem, hogy ez szuper! Nem ragad, tökéletesen lehet rá sminkelni, pikk-pakk beszívja a bőr, és mintha mattítaná is, alig fénylik utána! Egyáltalán nem hagy fehér nyomot! És hát nagyon olcsó, én 1500-ért vettem az ebayen.
Nem gondoltam volna, hogy ennyire megszeretem, tényleg csudijó! :) Finom az illata is, hidratál. Kell ennél több?
Nagyon boldog vagyok, hogy rátaláltam, biztos vagyok benne, hogy hű társam lesz. :)

Nixi91
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. október 11.

Életem első fényvédője.Első használat után szerelem <3

GNóri

2016. augusztus 11.

Update: Mellette kipróbáltam más fényvédőket is, de mindig visszatértem ehhez. Egészen megszerettem. Nagyon pozitív érv mellette, hogy jól hidratál, nem érzem szükségét reggelente más hidratálónak még mellé. Az illatát egyenesen imádom, sokkal jobban tetszik, mint a klasszikus naptejes illatok. A fényes végeredményt megszoktam, végül is púderrel úgyis mattítom az arcom.

Keresem a tökéletes fényvédőt - sokadik felvonás. Több gyógyszertári és koreai fényvédőt kipróbáltam, de egyik mellett sem tettem le a voksom eddig. Ezelőtt a Bioré géljét használtam, ami állagra egy álom volt, de az alkohol miatt mindennapos használattal szétcsapta az arcom. Helyette megrendeltem ezt a fényvédőt, a tudása, összetevői (nincs benne parfüm és alkohol, viszont vannak benne a száraz bőrnek kifejezetten jó összetevők), és ára alapján ez tűnt a legjobbnak. Sajnos egyelőre vegyesek az érzéseim. Először is, a könnyed állaggal nem annyira értek egyet, mert bár nem sűrű maga a krém, és könnyű bedolgozni a bőrbe, nekem túl fényes marad tőle az arcom, és valahogy olyan nehéz érzés viselni. Meglepődtem egyébként, hogy nincs benne parfüm, mert elég erős illata van, konkrétan olyan, mintha egy grapefruittal kenegetném az arcom:D Na, de a lényeg, hogy megtartom, még ismerkedünk.

GNóri
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 11.

Matilda

2016. június 2.

Eddig egy LRP fényvédőt használtam, amivel nagyon meg voltam elégedve, de emögött a krém mögött elbújhat még ő is. Számomra ez a tökéletes fényvédő.
Nagyon könnyű eldolgozni, semmi fehér réteget nem hagy, mert kémiai fényvédő. Felvitel után egy kicsit fényes az ember, de próbáltam már púder nélkül is és elmúlik egy idő után, bár az esetek 99%-ában rögtön rásminkelek. Sminkalapnak tökéletes, gyönyörűen lehet rá dolgozni... 2 hete használom és eddig negatívumot nem tudok felhozni ellene. Nem irritál, nem okoz pattanásokat, nem égek le alatta, úgyhogy nekem új kedvenc lett mindenképpen.

Matilda
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 2.

Gift Box

2016. május 25.

Szerintem nagyjából egy hét alatt megérkezett hozzám ez a kis csoda. Kétszeri használat után azt tudom róla elmondani, hogy nagyon könnyen beszívódik, az én bőrömön fél-egy percig kicsit ragacsos, de aztán ez teljesen elmúlik. A tubus fogása nagyon jó, nekem ez pluszban tetszik benne. :) Kipróbáltam arcmosás, tonizálás után önmagában, és arckrémmel keverve is, mindenhogy megállta a helyét, nyáron valószínűleg elég lesz nekem külön hidratáló nélkül. Nekem nem tette különösebben fényessé a bőröm, sőt, már majdnem a matt irányba megy el. Valóban van egy enyhe citromos illata, engem ez szerencsére egyáltalán nem zavar. Kellemes viselni egész nap, semmi negatívumot nem tudok felhozni. (Remélem, ez a későbbiekben is így marad.)

Gift Box
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. május 25.

Antioxidánsok: Tocopheryl Acetate
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract
Hidratálók: Butylene Glycol, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Caprylyl Glycol
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate

Egyszerűbb nevén bemotrizinol vagy Tinosorb S. Kémiai fényvédő, amely az UVA- és az UVB-sugarak (280-400 nm hullámhosszú) ellen egyaránt véd. Fotostabil összetevő, ami más összetevőket (pl. avobenzone) is véd az UV-sugárzástól. Részletesebb információ a smartskincare-en.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Felületaktív anyag, emulgeálószer és sűrítő anyag.

Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.

A rizskorpa kivonata. Bőrnyugtató és antioxidáns hatású összetevő.

Acerola cseresznye latin elnevezése. Az acerola vagy barbadoszi cseresznye (Malpighia glabra, cereso, escobillo, health tree, Puerto Rican cherry) mintegy öt méter magasra megnövő, lombhullató fa, amely nagy mennyiségű, 1-2 cm átmérőjű, piros gyümölcsöt terem. Az acerola fa vadon nő, de termesztik is Brazíliában, Dél-Amerika északi vidékein, Közép-Amerikában és Jamaikában.

A gyümölcs jelentős mennyiségben (4,5 %) tartalmaz C-vitamint; ez az érés során gyorsan csökken, ezért a kereskedelmi forgalomba hozandó gyümölcsöt zöld állapotban szüretelik le. Ezen kívül sok káliumot, magnéziumot és A-vitamint is tartalmaz.

A kozmetikumokban gyümölcsének és magjának a kivonatát is használják, a CosIng mindegyiket bőr- és hajkondícionáló összetevőnek kategorizálja.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.