KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   350 Ft   Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Okokucko.hu-n 490 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: Lillith, az összetevőket feltöltötte: agi.greendaygirl, Módosítva: 2013. június 19.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Vedd meg online: Okokucko.hu, 490 Ft

Sokrétű felhasználásra alkalmas (pl: fogyasztásra, testápolásra, takarításra, dezodorálásra).

Ár: 490 Ft, Eladó: Okokucko.hu

Massacre

2018. május 12.

Világ életemben gyomorfájós voltam, szinte mindentől képes volt hányingerem lenni véletlenszerűen, ilyen esetekben a szódabikarbóna mentett meg attól hogy épp kijöjjön az aznapi kaja (bocsánat hogy így fogalmazok de nem tudom szebben mondani :D). Egy kis kanál szódabikarbónát keverek el egy pohár vízben és lassan megiszom, pár perc és tényleg sokkal jobban vagyok tőle. Gyomorrontás esetén nagyon beválik.
Pár hónapja fogkővel küzdöttem, egy kisebbel az egyik fogamon, két naponta mostam szódabikarbónával fogat és egy hét után sokkal jobb lett a helyzet.

Massacre
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 12.

Azziz

2018. március 23.

Régóta csak természetes dolgokat használok, mint kozmetikum, többek között a szódabikarbónát izzadásra,
azaz szagtananításra (nedves vattakorongra pici szódabikarbóna és mehet is a hónaljra, tökéletesen szagtalanít). Nade nemrég felfedeztem egy tuti golyós deo receptet, gondoltam kipróbálom, ha nem jön be, akkor visszatérek a bevált módszerhez. Vettem egy 50ml-es gagyi golyós dezodort (aminek le lehet venni a golyót is és iktattam a benne levő löttyöt.) A recept pofon egyszerű. Én 50 ml rózsavizet (lehet desztillált víz is ) használtam (picit lehet több is, mert a melegítéskor elpárolog), épphogy megmelengettem tűzön, mehet bele kb 4-5g szódabikarbóna, majd egy kevés (fél-1 teáskanál) keményítő. Kavargatom folyamatosan, épphogy felforralom, majd hagyom hűlni pár percet. Ilyenkor mehet bele pár csepp illóolaj, de nekem a rózsavíz illata nagyon bejön, elég volt az. Mehet bele a deós üvegbe. Nagyon féltem, hogy szanaszét fog folyni, de ez a keményítő pont annyira teszi "kocsonyássá", hogy tökéletes állaga lesz. Használat előtt felrázandó! Szerintem jobb, mint ahogy eddig használtam a szódabikarbónát.
Azt hiszem ezt megtaláltam a tökéletes deót :) . És bio. És olcsó. Én nem leszek büdi a nap végére. Nem hagy foltot a ruhán sem. Halleluja!

Azziz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 23.

Sanja86

2018. március 6.

Nem akarom elhinni, hogy 2 éve gyulladt, fájó pattanásokkal szenvedek és senki sem mondta el, hogy a próblémám megoldója csupán pár cmre van tőlem. Bőrgyógyásztól kapott Tetralysal gyógyszer, Differin krém, Aknemycin kenőcs, La roche poyas termékek ( több mint 30.000 ft) két hónapos szedés,kenés mind elmehet a kukába. 1 hete elkezdtem kétnaponta használni arcra 1 tk szódabikarbóna 2 tk víz megvárom míg teljesen megszárad az arcomon és lemosom majd hidrálok és majdnem tiszta az arcom. Napról napra javul és annyira drasztikusan, hogy nem tudom megszokni :)
Nekem érzékeny az arcbőröm, de ez a kombináció egyáltalán nem kezdte ki. Életem végéig fogom használni, mert ez egy CSODASZER!

Sanja86
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 6.

Picieri

2018. március 3.

Gyerekek! Engedjetek meg pár szót a szódabikarbónával kapcsolatosan. Én már évek óta, 10éve szódabikarbónával "izzadásgátlok". azért idézőjelben, mert ez nem gátolja meg az izzadást, ami az egyik legjobb tulajdonsága, ugyanis a szervezetnek kötelessége kiválasztani, ilyen olyan módon a vizet(vizelet, izzadás útján) szóval ugyanúgy izzadni fogunk, csak a másik tulajdonsága miatt, miszerint, rendkívül jól szagtalanít, válik mindenki számára érdekessé. Előtte én is mindenféle szagos csodával fújtam magam és tudni kell, hogy amikor szódabikarbónára váltottam, nagyon megszenvedtem, ugyanis a szervezetnek ki kellett ürítenie a sok mérget, és sajnos én is szenvedtem mielőtt átállt a szervezet a szagtalanításra. Azóta csak szódabikarbóna és parfümök tömkelege van a háztartásomban(hogy illatom azért legyen, de ne szagom :D ) Türelem és megtérül a fáradtságos munka vele, filléres dolog, én kis tégelyben hordom magamnál és mindig bekenem vele a hónaljam reggel és amikor úgy kívánja a helyzet. Mióta ezt használom a ruháim sem mennek tönkre, nem hazudok, volt olyan ruhám, aminek az anyagát ketté tudtam törni a sok aluminiumsótól, ami benne maradt, hiába mostam rendesen.

Picieri
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 3.

berdobarbara

Korcsoport: < 18
2018. február 17.

Arcra nekem nem vált be, de szagtalanításra tökéletes! :)

berdobarbara
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2018. február 17.

Arcra nekem nem vált be, de szagtalanításra tökéletes! :)

Sophieb

2018. február 13.

Arcradírként használom, úgy egy csoda. Nagyon szépen tisztít, még az eltömődött pórusokkal is megbirkózik. Én csak simán kikeverem vízzel, és zuhanyzás közben kicsit bedörzsölöm.

Sophieb
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 13.

Ennie86

2018. január 29.

Nálam is univerzális anyag. :) Egy ideig próbálgattam a fogfehérítő hatását, de nem bírtam elviselni, hogy kicsit 'marja' a számat és az ínyemet.
Tisztításra is nagyon jó. Lefolyóba szoktam önteni. :)
A hajamat is próbálgattam vele mosni, de nekem szénaboglya lett az eredmény.
Nehéz kaják után is csodákra képes. Mindig van itthon belőle. :)

Ennie86
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 29.

Tisztításra is nagyon jó. Lefolyóba szoktam önteni. :)
A hajamat is próbálgattam vele mosni, de nekem szénaboglya lett az eredmény.
Nehéz kaják után is csodákra képes. Mindig van itthon belőle. :)

topsminkotti

2018. január 29.

Mióta több házikencét használok (amik gyakran hatásosabbak, mint a bolti termékek), nem is értem, hogy régebben miért költöttem annyit arc- és testápolási termékekre.
Én kétféle szódabikarbónát szoktam vásárolni bioboltban, az egyik étkezési (nem a Horváth Rozi:), hanem nagy kiszerelésű, ha jól emlékszem 350 g), a másik pedig nem étkezési, takarításra. Ugyanúgy néznek ki, csak a felirat különbözik. Egy árban is vannak, ha jól emlékszem 300 Ft körül.
A takarításhoz vásárolt szódabikarbónát surolóporként használom elsősorban és van egy nagyon jó kis keverék (szódabikarbóna, citromlé és 10%-os ecet elegye, vigyázni kell vele, mert pezsegve felhabzik), ami verhetetlen a fúgatisztításban.
Szépségápoláshoz az érkezésit szoktam használni. Azonos mennyiségű kókuszolajjal keverem és néha használom a fogaim súrolására (a kókuszolaj lágyít rajta, de a fehérítő hatás megmarad). ill. ugyanez a keverék (kiemelném, hogy nekem :) nyilván bőrtípustól függ), nagyon jól működik arctisztítóként, bő vízzel lemosva. Radírozó hatása is van, tényleg nagyon tisztának érzem utána arc arcbőrt és egyáltalán nem szárít (valószínűleg a kókuszolaj miatt). Itt szeretném megjegyezni, hogy arcápoláshoz szűz, hidegen sajtolt, vegyszermentes, 100%-os kókuszolajat használok.
Ezeken kívül kísérletezgettem "No poo" (sampon nélküli hajmosással) . 100%-ban egyikkel sem voltam elégedett, de legjobban a szódabikarbóna mosás, almaecet öblítéssel vált be. Ehhez a szódabikarbónát négyszeres mennyiségű vízben feloldom (tapasztalatom, hogy meleg vízben sokkal jobban oldódik). Ezt a keveréket száraz hajra teszem (mivel mindig rakódik le az alján, azt nem, csak a feloldódott keveréket. A lerakódott darabokat nagyon nehéz kimosni.)
Feltétlenül kell hagyni dolgozni, (én 15 percet szoktam). Rögtön kimosva szinte nem is látszik a különbség. Alaposan ki öblítem a szódabikarbónát és almaecetes öblítéssel fejezem be a műveletet ( én azt is ki szoktam vízzel öblíteni). Az öblítéshez bio almaecetet használok, ami olyan, mint egy szűretlen gyümölcslé, nem átlátszó és a szaga közel sem olyan erős.

topsminkotti
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 29.

SzL

2017. december 28.

Nagy jó több funkciós termék. Nem csak a konyhában nyújt szuper teljesítményt hanem máshol is. Takarításra tökéletes, ékszerek tisztítására is. Bőrre, hajra, fogakra max 3 havonta 1x használom. Mikor úgy érzem a testemre is "nagytakarítás" fér. Szuper dolog apró összegért.

SzL
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 28.

ildiko9898

2017. november 8.

Rendkívüli mértékben roncsolja a bőrt és a fogakat viszont takarításra nagyszerű. :)

ildiko9898
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. november 8.