KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Egyéb

Ár:   350 Ft   Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Okokucko.hu-n 490 Ft-ért megnézem

A krémet feltöltötte: Lillith, az összetevőket feltöltötte: agi.greendaygirl, Módosítva: 2013. június 19.

Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm
Kategória:   Konyhai/házi szépítőszerek
Vedd meg online: Okokucko.hu, 490 Ft

Sokrétű felhasználásra alkalmas (pl: fogyasztásra, testápolásra, takarításra, dezodorálásra).

Ár: 490 Ft, Eladó: Okokucko.hu
dalmaflora

2018. december 3.

Az egyik kedves hozzászóló kommentje után én is megcsináltam magamnak a házi dezodort. Tudniillik, nagyon hamar nekem bármilyen deotól pillanatok alatt "nem valami finom illatom lesz". Rengeteg mindent próbáltam már, a drágától, az alumíniummentes fullbio dezodorokig, de egyik sem volt képes megszabadítani a kellemetlen szagoktól + a ruháim is dezodorfoltosak lettek. Szóval nekem már minden mindegy alapon kipróbáltam a szódabikarbónás dezodort...és láss csodát, semmi zavaró szag nap végén, se a bőrön, se a ruhán. Csodaszer!
Egyébként a háztartásban eddig is minden napos segítőm volt: Ecet és szódabikarbóna kombóval tökéletesen lehet fürdőszobát, konyhát tisztítani. A fehér ruhákhoz a mosásba mindig rakok 2 evőkanállal a mosószer mellé, tovább őrzik meg fehérségüket (edzős/úszós színes cuccokhoz is rakok a fertőtlenítés miatt, nem vettem észre nagy színfakítást). Ritkán átdörzsölöm vele a fogaim, ha nem érzem megfelelően tisztának őket. Filléres dolog és ezerarcú.

dalmaflora
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 3.

csFanni24

2018. december 1.

Bőrradírként használom és nincs ennél tökéletesebb. Látványosan segít eltüntetni a szennyeződést, mitesszereket, pattanást és meg is gátolja a baktériumok letelepedését. Valamint előny, hogy semmiféle káros anyag nincs benne, hisz ha kedved tartja meg is eheted.

csFanni24
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 1.

Shasta603

2018. november 16.

Nála jobb bórradírt el sem tudok képzelni a vékony és érzékeny bőrömnek! :) Hetente egyszer kb. egy csapott evőkanálnyi szűz kókuszolajjal keverem össze (úgy szemre), és mehet is a nedves bőrre, méghozzá tetőtől-talpig. Szappant olyankor nem is használok, hiszen a radírom enyhén lúgos, a bőrt megtisztítja, bár nem habzik ... Végül jöhet a langyos-meleg zuhany (a legvégén persze takarítás is, hiszen az olajtól roppant csúszós lesz minden). És ezt nevezem én igazi zuhanyozás közbeni testápolónak, hiszen a bőr felfrissül és a meleg gőzben feltárult pórusokon át a kókuszolaj igazán mélyre fölszívódva táplált, csodás illatú és puhaságú bőrképet eredményez .... :) Azt is nagyra értékelem, hogy nem csak engem, de a környezetemet sem mérgezi .... :)

Shasta603
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 16.

Villango

2018. október 8.

Én a hajamra használom elsősorban, kicsit a színt szeretném fakítani vele. na erre tökéletes, szóval koptatja rendesen.
DE!
Extrém módon tisztítja is, aki szilikonos cuccokat használ, annak felírnám vényre :) hogy havonta legalább egyszer mosson hajat szódabikarbónával összekevert bármilyen samponnal.
Mivel extrém módon tisztít, megemeli a hajtövet, gyönyörű tartást ad, a hajmosás végén a balzsamozás pedig sokkal hatékonyabb. Szóval szuper cucc hajra, de aki ragaszkodik a festett hajszínéhez - és az nem szőke vagy ősz - az ne használja.

Villango
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 8.

DE!

Ivy96

2018. augusztus 27.

Valószínűleg az volt a baj, hogy túlságosan fellelkesültem a kezdeti javulástól és túl gyakran készítettem szódabikarbónás pakolást a pattanásokra, s egy idő után nekem konkrétan kisebesítette őket, és 2-3x annyi idő alatt gyógyultak be, mint maguktól.

Mielőtt azt gondolnátok, hogy csak a hülyeségem miatt adok 3 csillagot: tanultam a hibámból és jóval ritkábban tettem a pattanásokra szódabikarbónát, de utána már korántsem volt annyira látványos az eredmény, mint a legelső használat után, úgyhogy nekem összességében nem annyira vált be... érzékeny bőrűeknek nem javaslom.

Ivy96
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. augusztus 27.

Massacre

2018. május 12.

Világ életemben gyomorfájós voltam, szinte mindentől képes volt hányingerem lenni véletlenszerűen, ilyen esetekben a szódabikarbóna mentett meg attól hogy épp kijöjjön az aznapi kaja (bocsánat hogy így fogalmazok de nem tudom szebben mondani :D). Egy kis kanál szódabikarbónát keverek el egy pohár vízben és lassan megiszom, pár perc és tényleg sokkal jobban vagyok tőle. Gyomorrontás esetén nagyon beválik.
Pár hónapja fogkővel küzdöttem, egy kisebbel az egyik fogamon, két naponta mostam szódabikarbónával fogat és egy hét után sokkal jobb lett a helyzet.

Massacre
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 12.

Azziz

2018. március 23.

Régóta csak természetes dolgokat használok, mint kozmetikum, többek között a szódabikarbónát izzadásra,
azaz szagtananításra (nedves vattakorongra pici szódabikarbóna és mehet is a hónaljra, tökéletesen szagtalanít). Nade nemrég felfedeztem egy tuti golyós deo receptet, gondoltam kipróbálom, ha nem jön be, akkor visszatérek a bevált módszerhez. Vettem egy 50ml-es gagyi golyós dezodort (aminek le lehet venni a golyót is és iktattam a benne levő löttyöt.) A recept pofon egyszerű. Én 50 ml rózsavizet (lehet desztillált víz is ) használtam (picit lehet több is, mert a melegítéskor elpárolog), épphogy megmelengettem tűzön, mehet bele kb 4-5g szódabikarbóna, majd egy kevés (fél-1 teáskanál) keményítő. Kavargatom folyamatosan, épphogy felforralom, majd hagyom hűlni pár percet. Ilyenkor mehet bele pár csepp illóolaj, de nekem a rózsavíz illata nagyon bejön, elég volt az. Mehet bele a deós üvegbe. Nagyon féltem, hogy szanaszét fog folyni, de ez a keményítő pont annyira teszi "kocsonyássá", hogy tökéletes állaga lesz. Használat előtt felrázandó! Szerintem jobb, mint ahogy eddig használtam a szódabikarbónát.
Azt hiszem ezt megtaláltam a tökéletes deót :) . És bio. És olcsó. Én nem leszek büdi a nap végére. Nem hagy foltot a ruhán sem. Halleluja!

Azziz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 23.

Sanja86

2018. március 6.

Nem akarom elhinni, hogy 2 éve gyulladt, fájó pattanásokkal szenvedek és senki sem mondta el, hogy a próblémám megoldója csupán pár cmre van tőlem. Bőrgyógyásztól kapott Tetralysal gyógyszer, Differin krém, Aknemycin kenőcs, La roche poyas termékek ( több mint 30.000 ft) két hónapos szedés,kenés mind elmehet a kukába. 1 hete elkezdtem kétnaponta használni arcra 1 tk szódabikarbóna 2 tk víz megvárom míg teljesen megszárad az arcomon és lemosom majd hidrálok és majdnem tiszta az arcom. Napról napra javul és annyira drasztikusan, hogy nem tudom megszokni :)
Nekem érzékeny az arcbőröm, de ez a kombináció egyáltalán nem kezdte ki. Életem végéig fogom használni, mert ez egy CSODASZER!

Sanja86
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 6.

Picieri

2018. március 3.

Gyerekek! Engedjetek meg pár szót a szódabikarbónával kapcsolatosan. Én már évek óta, 10éve szódabikarbónával "izzadásgátlok". azért idézőjelben, mert ez nem gátolja meg az izzadást, ami az egyik legjobb tulajdonsága, ugyanis a szervezetnek kötelessége kiválasztani, ilyen olyan módon a vizet(vizelet, izzadás útján) szóval ugyanúgy izzadni fogunk, csak a másik tulajdonsága miatt, miszerint, rendkívül jól szagtalanít, válik mindenki számára érdekessé. Előtte én is mindenféle szagos csodával fújtam magam és tudni kell, hogy amikor szódabikarbónára váltottam, nagyon megszenvedtem, ugyanis a szervezetnek ki kellett ürítenie a sok mérget, és sajnos én is szenvedtem mielőtt átállt a szervezet a szagtalanításra. Azóta csak szódabikarbóna és parfümök tömkelege van a háztartásomban(hogy illatom azért legyen, de ne szagom :D ) Türelem és megtérül a fáradtságos munka vele, filléres dolog, én kis tégelyben hordom magamnál és mindig bekenem vele a hónaljam reggel és amikor úgy kívánja a helyzet. Mióta ezt használom a ruháim sem mennek tönkre, nem hazudok, volt olyan ruhám, aminek az anyagát ketté tudtam törni a sok aluminiumsótól, ami benne maradt, hiába mostam rendesen.

Picieri
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 3.

berdobarbara

Korcsoport: < 18
2018. február 17.

Arcra nekem nem vált be, de szagtalanításra tökéletes! :)

berdobarbara
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: < 18 |  Dátum: 2018. február 17.

Arcra nekem nem vált be, de szagtalanításra tökéletes! :)