KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK INCI ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Rivecowe

Ár:   $1.80   Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Lelőhely:   online külföldről   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet és az összetevőket feltöltötte: im, Módosítva: 2017. augusztus 10.

Ár:   $1.80
Lelőhely:   online külföldről
Kategória:   Pakolások, Hámlasztók
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A képződő buborékok eltávolítják az elhalt hámsejteket, mélyen tisztítják a pórusokat. Használat után a bőr hidratált érzetű.

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

im

(!)
2017. augusztus 10.

Ezt a buborékmaszkot arctisztításra találták ki. Mivel nem volt számomra teljesen világos, hogy helyettesítheti-e a double cleansinget, vagy csak kiegészíti, többféleképpen kipróbáltam.
A csomagolás tetszik, a maszk anyaga jó: erős, vastagabb fajta. A mérete is megfelelő.
Közepesen erős az illat, a használat során végig érezhető, és öblítés után is.
Ahogy a maszk elkezd habzani, olyan érzésem van, mintha le akarna csúszni az arcomról. A buborékképződés is érezhető enyhe, kellemes bizsergés (nem irritáció) formájában.
1. Először úgy próbáltam ki a maszkot, hogy micellás vízzel leszedtem a szemsminkem, majd túlestem a szokásos double cleansingen. Így nagyon szép, tiszta lett a bőröm, sima és selymes, de a szemkörnyékemnek már sok volt ez a mennyiségű tisztítás: nagyon húzódott.
2. A következő alkalommal minimális sminkmaradék volt az arcomon, a szemem nem volt kisminkelve, vagyis a fényvédő eltávolításán kívül nem sok dolga volt a maszknak. Így, hogy mindössze ezt használtam arctisztítóként, csakis az előnyös hatásait tapasztaltam meg: tiszta, ezért kisebbnek látszó pórusok, selymes, nem húzódó bőr. Azt, hogy teljesen tiszta-e a bőröm, micellás vizes áttörléssel ellenőriztem: nem volt mit leszedni.
3. Másnap teljes sminket viseltem, alapozóval, tussal kombinált szemfestéssel, szóval megadtam a módját. Semmilyen módon nem készítettem elő a bőröm a maszk használatára, hanem rátettem a száraz arcomra. A sok-sok habbal átmasszíroztam az arcom, a végén pedig a szemsminkemet is megpróbáltam lemosni a kezemen lévő habbal. Ez utóbbi annyira nem volt jó ötlet, csípte a szemem.
Leöblítés után az arcom tisztának látszott, a szempillaspirál majdnem teljesen, a tus többé-kevésbé tűnt el. A vízálló szemöldöktermékeknek nyoma sem volt. A micellás vizes áttörlés megerősítette, hogy az arcom valóban tiszta, a szememről pedig gyorsan leszedtem a maradékot.
Így, hogy egymás után két este is erre a maszkra bíztam az arctisztítást, eléggé húzódott már a bőröm. Látszik, hogy az erőteljes tisztításnak ára van, bár valószínű, hogy nem rendszeres használatra szánták a maszkot.

Azt hiszem, érthető, hogy ez a maszk nem győzött meg, hogy mindig tartsak itthon belőle, hiszen a double cleansing a megfelelő eszközökkel szerintem kíméletesebb, a tiszta pórusokra pedig megvannak az instant eredményt adó és a hosszabb távú használatra szánt csodaszerek: agyag, BHA, niacinamid, retinol.

Miért tetszik mégis ez a maszk? Mert ha csak annyit nézek, hogy fátyolmaszkról van szó, akkor ez egy aktív darab: látom és érzem, hogy történik valami, szükség van a közreműködésemre, és az eredmény bárki által szemmel látható: míg a ragyogó, egészségesnek tűnő, feltöltött jelzők kevésbé megfogható eredményre vonatkoznak, a piszkos arc helyetti tiszta egy tagadhatatlan következmény.

Tudom, nagyon erőlködöm, hogy még valami jót írjak erről a maszkról, de azt is el tudom képzelni, hogy amikor valaki nagyon későn és fáradtan ér haza, és semmi kedve sincs az végigcsinálni az arcápolási rituáléját, akkor ezzel a maszkkal legalább gyorsan, egyszerűen és viccesen tud megszabadulni a sminktől és a szennyeződésektől.

im
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 10.

Közepesen erős az illat, a használat során végig érezhető, és öblítés után is.

Antioxidánsok: Rosa Centifolia Flower Oil
Gyulladáscsökkentők: Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Betaine, Persea Gratissima (Avocado) Oil

Hajápoló, felületaktív anyag. Egyes források szerint az érzékeny bőrre is használható tisztító, tonizáló, emollient alkotó.

Forrás: ITT

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Százlevelű rózsa virágából származó olaj. A CosIng besorolása szerint tonizáló, maszkoló (kellemetlen íz, illat semlegesítése) összetevő. Paula Begoun szerint a rózsa olaj jó bőrpuhító (emollient) olaj és antioxidáns tulajdonsága is van.