KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ BLOG Belépés

Vichy

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: maaya83, az összetevőket feltöltötte: horzso

Utolsó módosítás dátuma: 2012. április 19.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A  Vichy Innovációja, a Normaderm Teljes körűen ható arckrém a problémás arcbőr 6 jelét kezeli: bőrhibák, pórusok, fénylő bőr, bőrpír, bőrfelszín és egyenetlen arcszín

Hatékonyság: 3 aktív összetevő egyedülálló  kombinációja peeling hatással (szalicil sav + glikol sav + LHA) 24 órán át hidratáló textúrában

Érzékeny bőrre: Bőrgyógyászati felügyelet mellett tesztelt, Minden érzékeny bőrtípusra, Hipoallergén, Nem komedogén, Bőrerősítő és nyugtató hatású, Vichy termálvízzel

Élmény: Új, könnyű, nem zsíros és nem ragadós textúra, Optimális hidratálás, Kiváló sminkalap, Naponta alkalmazza megtisztított arcbőrre, kerülje el a szem környékét, Paraben-mentes

Magneto

2015. július 29.

Teljesen egyet értek JuditTTT felhasználóval. Egy hónapja használam a kérdéses terméket. A megjelenő pattanások visszaszoritására jól működik a krém és a már meglévőeket is elég szépen megnyugtatja eltűnteti 1-2 nap alatt. A hegeknek több idő kell. A mitteszerek amik az orromon találhatóak /kombinált bőröm van/ makacsul tartják magukat, de egy alapos tisztitás után valószinű hogy megfelelően óvja a kérdéses területet. Az orcámon lévő kisebb ritkább mitesszerek, és tág pórusokat szintén képes segiteni egy megelező alapos bőrgőzőlés, tisztitás után.
A bőrre felkenve bevonatot képez, ezért maszkszerű érzetet kelt, tapintásra mindenképp. Kinézetre nem tűnik fel, a kifényesedést megelőzi és egyenletes bőrszint amennyire birja biztositja /nagy melegekben nem/. Ha túl "vastagon" kenem fel, akkor a nap folyamán ha a bőrömhöz érek kézzel leporlik, lehámlik. Smink alá tapasztalataim szerint pont ezért nem jó. Lehet rászokok az éjszakai használatra. :)

Magneto
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. július 29.

giudittak

2015. július 20.

Ez a krém sajnos nekem sem vált be, nem is használtam el teljesen, mivel túlságosan szárította, irritálta a bőröm. A felszínen ráadásul képzett egy réteget, ami odaszáradt, szabályosan le lehetett radírozni az ujjammal. Márpedig egy zsíros, pattanásosodásra hajlamos bőrnek azért szüksége van arra, hogy levegőzzön, és tisztuljon. Minél szárazabb a felszíne, annál inkább eltömődnek a pórusok, és kialakulhatnak a pattanások. A ráncosodásról nem is beszélve. Nekem is nagy csalódást okozott, főleg hogy nem egy olcsó darabról van szó.

giudittak
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 20.

JuditTTT

2015. július 16.

Tág pórusokon ez nem segít. Arra a La Roche Effaclar duo+ jó. Ez viszont nem hagyja előbújni a pattanásokat és ez nekem megfelel. Ha sikerül rendbe hozatni a bőrödet, kinyomkodják a pattikat, utána kezdd el csak használni. A meglévő pattanásokat, aknékat nem viszi le. Tisztíttasd ki a bőrödet és utána kezdd el használni. Ami kosz benne van a bőrödben, azt ez nem fogja kipucolni, csak a megfelelő kezelés. Ez abban segít, hogy kezelés utáni állapot megmaradjon. Viszont csak napi egyszer és csak az érintett pattanásos területekre kenve jó, ha egy kicsit is kombinált a bőröd, mert csíp ott, ahol nem vagy zsíros. Én ajánlom inkább éjszakára, mert reggel sokkal simább és üdébb lesz a bőröd. Nappalra sztem vizesebb textúrájú hidratáló krém kell (én ezért keverem be La Roche termálvízzel, ha nappalra kenem fel). A bőröm tiszta, nem gyulladnak be a pattanások, sőt csak kis mitteszerek maradnak, elő se bújnak, de nyilván nem ez fogja lehozni a régi hegeket és tág pórusokat. Arra megfelelő kozmetikai kezelés kell.(Hámlasztás, bőrcsiszolás). Lemosójával használom, este mosom át sminkletörlés után a lemosóval, majd tonik (alkoholmentes) és rá a krém. Nekem bevált így kombinálva. Érdemes türelmesnek lenni.

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes
JuditTTT
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 16.

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes
Vika

2015. július 9.

Nagy csalódás volt számomra ez a krém. Kombinált, kissé zsíros bőrömre vettem meg, de sajnos nem segített. Csípett, főleg az orrom környékén, ráadásul nem szívódik be a krém és hámlik is. Az összetevői sem a legjobbak. Az illata elég erős. A homlokomon piros foltok jelentek meg már 2 használat után. Ennyi pénzért jobbra számítottam.

Vika
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2015. július 9.

torppicur3

2015. június 23.

Azért vettem meg, hátha segít a tág pórusaimon és a bőrpíromon, de semmi. Lassan elfogy a krém, de nincs változás. Ráadásul nappalra alapozó alá nem is tudom használni, mivel nekem kevés a hidratáló hatása, így rákenve az alapozót nagyon csúnya, száraz bőrt eredményez. Totál pénzkidobás volt.....

torppicur3
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. június 23.

geszter145

2015. május 17.

Nyáron rendszeresen használom, belekeverem az alapozómat és bb krém gyanánt. Még a 40 fokban sem fénylik tőle az arcom, nem izzad és a pórusaim is kisebbek. Hidegebb időben vagy más normaderm arctisztítóval együtt nem tudom viszont használni, mert szárítja a bőrömet, de mivel nyárra ez az egyetlen csodaszerem, ezért megérdemel négy csillagot.

geszter145
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. május 17.

Levendulás

2015. január 2.

szuper krém! évek o'ta használom
kombinált, kiütéses, mitesszeres , rosaceás a bőröm.Ez az egyetlen krém, ami karban tartja, kisebb po'rusok, kevés mitesszer, vagy semmi, nem olyan gyulladt a bőröm, mint előtte
szeretem

Levendulás
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. január 2.

szuper krém! évek o'ta használom
szeretem

Ildie

2014. december 26.

Most láttam csak, hogy ennek a krémnek mártöbb fajtája is van, wáo.
Hát ha 2-3 évvel ezelött lennénk azt mondanám 5 csillag, valamikor 16 éves korom körül vettem valami szülinapi vagy karácsonyi ajcsipénzből, mert rettenetesen néztem ki, mint egy pizza. Jobb lett tőle, főleg amikor kevesebbet bulikáztam :) Szerettem, többször megvettem, viszont az utolsó flakon amit már nem olyan szívesen használgatok el, elkínlódgatom inkább, az más. Azóta persze nincs annyi ragyám, meg szebb is lettem, de a bőröm zsíros még mindig, és nem kellene hogy a krém rossz legyen. Szóval tutira megváltoztattak benne valamit. (mint sok kedvencemben, amik utána nem voltak jók) Én szeretem az állagát, ilyen undi nyálkás krém, viszont pumpás, nem kell belenyúlkálni, ami király. A szaga nem érdekel, a legtöbb kozmetikum szaga nem érdekel. Szóval most zsíros, határozottan az, konkrétan ha bemegyek egy meleg vagy párás helyre leizzadom, az egész fejemmel együtt. Itthonra elhasználgatom. Ja és a flakonon nincs rajta, a doboza meg nincs meg, de szerintem nincs benne fényvédő, ami 16 évesen nem zavart, mert azt sem tudtam minek kellene, de már zavar. Nem veszem meg többet, 3 csillag mert évekig jó volt, de ma már 1 vagy kettő maximum

Ildie
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 26.

Most láttam csak, hogy ennek a krémnek mártöbb fajtája is van, wáo.

Szoliter

2014. december 17.

Lehet, hogy rosszul tudom, de nekem a régebbi változatból volt (kék négyzet a flakonon). Én elégedett voltam vele. A bőrömet nem zsírosította. A bőröm semmiképp nem lett rosszabb tőle. Én bíztam a krémben, és hidratálóként csak ezt mertem felvinni, mert pattanást nem képzett túlzottan, más zsírosabb krémekkel nem ez volt a helyzet. Az új változatot nem ismerem, de a kommenteket olvasva arról nem hallok ilyen jó dolgokat. Az ára eléggé borsos.. én a micellás lemosóval együtt vettem akcióban, úgy elfogadható volt. A 3 *-ot amiatt kapja, hogy én átlagosnak mondanám, kicsit talán jobbnak, de az ára miatt csak hármas. Lehet hogy ár/értékben van jobb ennél.

Szoliter
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. december 17.

dlaci82

2014. november 6.

szerintem semmit nem ér. Jó véleményt olvastam róla valahol, s azt, hogy kb 1 hónap múlva észre vehetjük a javulást. Nos, ezért 3 hónapig türelmes voltam, de idő és pénzpazarlás volt. Felvitel után a bőr kipirosodik több helyen, éget is kicsit. A nyakamon a pirosság meg is maradt, úgyhogy ott egyáltalán nem kentem. Volt enyhe pozitív hatása, de ez számomra 5000 ft-ért kevés....Jelenleg nappali, éjszakai krém, plussz bőrápoló lemosó kijön az árából és megmarad még 2000 forint.....és ezek használnak is legalább.....

dlaci82
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 6.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid, Salicylic Acid, Capryloyl Salicylic Acid

Denaturalt alkohol. A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.

Térfogat növelő, átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó segédanyag.

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Glikolsav. Az AHA-savak (alpha hydroxy acid) leggyakoribb formája. A bőr legfelső rétegére hámlasztó hatással van, ezáltal simítja a bőrt, felgyorsítja a sejtek életciklusát (cell turnover). A bőr legfelső rétege (stratum corneum) 3-5 hetente teljesen kicserélődik, ezen gyorsítanak a kémiai hámlasztók. A glikolsavat általában 5-15% közötti koncentrációban használják otthoni hámlasztók esetén, és a krém pH-értékének 3 és 4 között kell lennie ahhoz, hogy hasson. A  megfelelő mennyiségben és pH-értéken enyhén irritáló összetevő, mely csípős, csipkedő érzést okoz a legtöbb bőrön. Mivel vízben oldódó, csökkenthetünk az irritáción, ha teljesen száraz bőrre kenjük. A glikolsav külön figyelmet érdemel azért is, mert 10% feletti koncentrációban nemcsak hámlaszt, hanem a kollagéntermelést is serkenti. Részletesebb információ a futuredermen.

Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban.

Szintetikus kék színezék.

Kék élelmiszer színezék. Nagyon jól oldódik vízben.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.