KRÉMEK SMINKEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ BLOG Belépés

Vichy

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet feltöltötte: maaya83, az összetevőket feltöltötte: horzso

Utolsó módosítás dátuma: 2012. április 19.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A  Vichy Innovációja, a Normaderm Teljes körűen ható arckrém a problémás arcbőr 6 jelét kezeli: bőrhibák, pórusok, fénylő bőr, bőrpír, bőrfelszín és egyenetlen arcszín

Hatékonyság: 3 aktív összetevő egyedülálló  kombinációja peeling hatással (szalicil sav + glikol sav + LHA) 24 órán át hidratáló textúrában

Érzékeny bőrre: Bőrgyógyászati felügyelet mellett tesztelt, Minden érzékeny bőrtípusra, Hipoallergén, Nem komedogén, Bőrerősítő és nyugtató hatású, Vichy termálvízzel

Élmény: Új, könnyű, nem zsíros és nem ragadós textúra, Optimális hidratálás, Kiváló sminkalap, Naponta alkalmazza megtisztított arcbőrre, kerülje el a szem környékét, Paraben-mentes

0 Ft Vichy Normaderm Teljeskörű Hidratáló Arcápoló Problémás Bőrre & lemosó minta
Ár: 0Ft /ajándék , Eladó: svivko
Állapot: Új, bontatlan, Helyszín: Budapest, XXI., fizetés: Személyes átvétel Csepelen, postakész ajánlott boríték 420 Ft FIX
Levendulás

2015. január 2.

szuper krém! évek o'ta használom
kombinált, kiütéses, mitesszeres , rosaceás a bőröm.Ez az egyetlen krém, ami karban tartja, kisebb po'rusok, kevés mitesszer, vagy semmi, nem olyan gyulladt a bőröm, mint előtte
szeretem

Levendulás
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2015. január 2.

szuper krém! évek o'ta használom
szeretem

Ildie

2014. december 26.

Most láttam csak, hogy ennek a krémnek mártöbb fajtája is van, wáo.
Hát ha 2-3 évvel ezelött lennénk azt mondanám 5 csillag, valamikor 16 éves korom körül vettem valami szülinapi vagy karácsonyi ajcsipénzből, mert rettenetesen néztem ki, mint egy pizza. Jobb lett tőle, főleg amikor kevesebbet bulikáztam :) Szerettem, többször megvettem, viszont az utolsó flakon amit már nem olyan szívesen használgatok el, elkínlódgatom inkább, az más. Azóta persze nincs annyi ragyám, meg szebb is lettem, de a bőröm zsíros még mindig, és nem kellene hogy a krém rossz legyen. Szóval tutira megváltoztattak benne valamit. (mint sok kedvencemben, amik utána nem voltak jók) Én szeretem az állagát, ilyen undi nyálkás krém, viszont pumpás, nem kell belenyúlkálni, ami király. A szaga nem érdekel, a legtöbb kozmetikum szaga nem érdekel. Szóval most zsíros, határozottan az, konkrétan ha bemegyek egy meleg vagy párás helyre leizzadom, az egész fejemmel együtt. Itthonra elhasználgatom. Ja és a flakonon nincs rajta, a doboza meg nincs meg, de szerintem nincs benne fényvédő, ami 16 évesen nem zavart, mert azt sem tudtam minek kellene, de már zavar. Nem veszem meg többet, 3 csillag mert évekig jó volt, de ma már 1 vagy kettő maximum

Ildie
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. december 26.

Most láttam csak, hogy ennek a krémnek mártöbb fajtája is van, wáo.

Szoliter

2014. december 17.

Lehet, hogy rosszul tudom, de nekem a régebbi változatból volt (kék négyzet a flakonon). Én elégedett voltam vele. A bőrömet nem zsírosította. A bőröm semmiképp nem lett rosszabb tőle. Én bíztam a krémben, és hidratálóként csak ezt mertem felvinni, mert pattanást nem képzett túlzottan, más zsírosabb krémekkel nem ez volt a helyzet. Az új változatot nem ismerem, de a kommenteket olvasva arról nem hallok ilyen jó dolgokat. Az ára eléggé borsos.. én a micellás lemosóval együtt vettem akcióban, úgy elfogadható volt. A 3 *-ot amiatt kapja, hogy én átlagosnak mondanám, kicsit talán jobbnak, de az ára miatt csak hármas. Lehet hogy ár/értékben van jobb ennél.

Szoliter
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. december 17.

dlaci82

2014. november 6.

szerintem semmit nem ér. Jó véleményt olvastam róla valahol, s azt, hogy kb 1 hónap múlva észre vehetjük a javulást. Nos, ezért 3 hónapig türelmes voltam, de idő és pénzpazarlás volt. Felvitel után a bőr kipirosodik több helyen, éget is kicsit. A nyakamon a pirosság meg is maradt, úgyhogy ott egyáltalán nem kentem. Volt enyhe pozitív hatása, de ez számomra 5000 ft-ért kevés....Jelenleg nappali, éjszakai krém, plussz bőrápoló lemosó kijön az árából és megmarad még 2000 forint.....és ezek használnak is legalább.....

dlaci82
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. november 6.

norci

2014. október 23.

Tisztában vagyok vele, hogy sok esetbe fordítva működök, ennek megfelelően nekem ez az egyik éjszakai krémem. Nappalra alapozót kenek, alá semmit, mert szerintem egy alapozónak működnie kellene a bőr természetes állapotán. Szóval az esti arctisztítás után viszem fel, a bőröm szuperszáraz, úgyhogy mire végzek az arcommal, nagyjából beszívódik, a kritikusabb részekre újabb adagot kenek. Kicsit még lézengek, hogy rendesen felszívódjon, és ne a párnahuzatot maszatoljam. Reggel meg szépen letörlöm az esetleges felesleget meg az éjszaka nyomát. Szerintem sima krémként jó, pattanások ellen felületileg kevés, de ahogy martini11 is írta, rosszabb nem lesz tőle. Smink alá egyszer próbáltam, görgött az ujjam a krémkukacokon, úgyhogy erről letettem. Mint éjszakai krém, én szívesen elkenegetem, de nem valószínű, hogy újravenném, annyira nem nagy a szerelem.

norci
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. október 23.

Lyndolin

2014. szeptember 27.

Pénzkidobás, semmire nem jó sajnos.

Lyndolin
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 27.

Pénzkidobás, semmire nem jó sajnos.

edinalazar

2014. szeptember 12.

Kamaszkoromban kaptam belőle egy termékmintát, az első használat után úgy éreztem hogy ez valami csodakence és soha semmi mást nem akarok magamra kenni csak ezt. Na, hát ez a csodahatás kb 3-4 napig tartott, ennyi időre volt szüksége a bőrömnek ahhoz, hogy teljesen hozzászokjon és már semmilyen hatással ne legyen rá. Még jó, hogy az alatt a 3-4 nap alatt nem rohantam venni belőle egy nagy adagot, totális pénzkidobás lett volna.

edinalazar
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. szeptember 12.

BecCc

2014. július 24.

A tág pórusaimra, és a néhanapján elkanászodó T-vonalam helyreállítása céljából használtam el egy tubussal, s kezdtem el a másodikat. Az első tubus se nem rontott, se nem javított a bőrömön. Ahogy a másodikba kezdtem bele, elkezdett egyfajta réteget kialakítani, amit este darabokban lehetett csak eltávolítani. Innentől kezdve nem használtam. Vegyes érzéseim vannak vele kapcsolatban, vásárolni viszont biztosan nem fogom többet...

BecCc
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. július 24.

martini11

2014. június 15.

Majd egy évig használtam mígnem elegem lett, hogy semmi javulást nem tapasztaltam, igaz rosszabb sem lett, ami a mai kozmetikumok között már némi örömre is ad okot, de ilyen áron, már nem ártana, ha valami pozitív fejlődés is lenne.

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes
martini11
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 15.

(1)    Hasznos ez a vélemény?    Házirendellenes
butterfly.6927

2014. május 23.

A mintát használom egyenlőre, de nem valószínű a nagy kiszerelés megvétele.

butterfly.6927
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2014. május 23.

A mintát használom egyenlőre, de nem valószínű a nagy kiszerelés megvétele.

Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Glycerin, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer
Kémiai hámlasztók: Glycolic Acid, Salicylic Acid, Capryloyl Salicylic Acid

Denaturalt alkohol. A kozmetikumokban oldószerként, sűrűség szabályozóként (viszkozitás csökkentő), fertőtlenítőszerként, habzás csökkentőként (a kozmetikum rázásra se kezdjen el habozni) és tartósítószerként használatos. A denaturalt alkohol egy kis molekulasúlyú alkohol, ami szárító, irritáló hatással lehet a bőrre, és elősegítheti a káros szabad gyökök képződését is, különösen ha az INCI lista első helyeinek egyikén található. A híres amerikai bőrgyógyész, Leslie Baumann szerint kerüljük azokat a készítményeket, ahol az alkohol az INCI lista első 7 helyének egyikén található.

Térfogat növelő, átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó segédanyag.

Bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó  anyag.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. A TruthinAnging szerint az Environmental Working Group és a Cosmetic Safety Database 100%-ban biztonságos összetevőnek minősítette.

Glikolsav. Az AHA-savak (alpha hydroxy acid) leggyakoribb formája. A bőr legfelső rétegére hámlasztó hatással van, ezáltal simítja a bőrt, felgyorsítja a sejtek életciklusát (cell turnover). A bőr legfelső rétege (stratum corneum) 3-5 hetente teljesen kicserélődik, ezen gyorsítanak a kémiai hámlasztók. A glikolsavat általában 5-15% közötti koncentrációban használják otthoni hámlasztók esetén, és a krém pH-értékének 3 és 4 között kell lennie ahhoz, hogy hasson. A  megfelelő mennyiségben és pH-értéken enyhén irritáló összetevő, mely csípős, csipkedő érzést okoz a legtöbb bőrön. Mivel vízben oldódó, csökkenthetünk az irritáción, ha teljesen száraz bőrre kenjük. A glikolsav külön figyelmet érdemel azért is, mert 10% feletti koncentrációban nemcsak hámlaszt, hanem a kollagéntermelést is serkenti. Részletesebb információ a futuredermen.

Szalicilsav vagy BHA (beta hydroxy acid). Pattanások és mitesszerek ellen az egyik leghatásosabb ma ismert, helyileg (vagyis a bőrön, és nem szájon át bevéve) használt összetevő. Egyrészt az AHA-savakhoz hasonlóan kémiai hámlasztó, azonban az AHA-kkal ellentétben nem vízben, hanem zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is hámlasztani, ezzel mintegy „kitisztítva” azokat. Másrészt a szalicilsav hatásos gyulladáscsökkentő is, ami szintén fontos a pattanások kezelésében. A szalicilsavat általában 0,5-2%-os koncentrációban használják, hámlasztó hatását pedig 3 és 4 közötti pH-érték esetén fejti ki a legjobban.

Brillantkék FCF, CI 42090, Élelmiszer Kék 2

Eredet:
Szintetikus kék színezék.

Funkció és jellemzők:
Kék élelmiszer színezék. Nagyon jól oldódik vízben.

Felhasználás:
Jégkrém és egy néhány más élelmiszer, de leginkább kozmetikumokban.

Napi bevitel:
Max. 12,5 mg/testsúly kg.

Mellékhatások:
A használt koncentrációkban ritkán lépnek fel mellékhatások. Néhány allergiás reakcióról van feljegyzés.

Emulzió stabilizáló és sűrűség szabályozó segédanyag.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.