KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Creed

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: sonkabence, az összetevőket feltöltötte: juditka70, Módosítva: 2017. augusztus 4.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Fejillat: alma, ananász, bergamott, feketeribiszke

Szívillat: jázmin, nyír, pacsuli, rózsa

Alapillat: ámbra, mósusz, tölgymoha, vanília

Dua Poseidon's Elixir 13ZZ.
Ár: 13000 , Eladó: Rainy
Állapot: új, Helyszín: Székesfehérvár, Szombathely, fizetés: személyes átvétel, posta
Ár: 20000 , Eladó: Gyurr
Állapot: Új, Helyszín: --, fizetés: --

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

hlszdnl

2018. április 23.

Egy olyan műalkotásról beszélgetünk, amely Bonaparte Napóleon személyiségét eleveníti fel. Egy olyan műalkotásról beszélgetünk, amelyről iszonyatosan nehéz, majdhogynem lehetetlen elfogulatlan véleményt alkotni.. És egy olyan műalkotásról beszélgetünk, amely körül a parfümtörténelem legnagyobb hype-ja kerekedett ki az elmúlt lassan egy évtizedben..
Számos külföldi parfumcsoport tagja vagyok facebookon, és nem telik úgy nap, hogy ne posztolna valaki erről a csodáról. Sőt, külön tábora alakult ki ennek a parfümnek, akik létrehozták a saját csoportjukat "Aventus Lounge" néven. Itt többnyire a batch-kódok körüli hisztéria a fő sodorvonal, a nagytudású sznobok próbálják kielemezni az évjáratok közti különbségeket. Van olyan illető, aki nem ritkán 3-4-5 üveggel is rendelkezik, különböző évjáratból. Nem kell messzire menni, a Youtube is tele van vele, és klónjaikkal.
De, mint beteg parfümánt, engem is kezd beszippantani az Aventus körüli "köztudat". Kezdjük a legelején..
Én először tavaly kerültem közelebb az Aventushoz. Akkoriban az egyik klónját sikerült kirpóbálnom Zara-Vibrant Leather néven.. ne keressétek, "discontinued" lett, sajnos. Aztán, adáscsere révén összehaverkodtam egy sráccal, akinek volt egy klónja, Armaf Club de Nuit Intense Men néven. Vettem tőle mintát, teszteltem is, és nagyon tetszett. Ezt követően kezdtem egyre jobban érdeklődni az Aventus iránt, bújtam a külföldi fórumokat, nemritkán napi 5-6 órát, próbáltam megfejteni a titkát..
Most van egy Aventus mintám, és hát.. nehéz, nagyon nehéz visszaadni a billentyűzeten keresztül ezt az illatot. A legegyedibb fejillat, amit valaha éreztem. Szenvedélyemnél fogva a régi, vintage designer parfümöket részesítem előnyben, de ez nagyon más. Ez modern, de kib*szottul formabontó.
Bár csak 2 klónját próbáltam, de azt kell mondjam, hogy egyik sincs olyan szép és kifinomult, mint az Aventus. Érezni rajta, hogy minőségi alapanyagokból készült, és nem egy összecsapott szintetikus valami.
Iskolapélda erre a Dior Homme. Olivier Polge 2005-ös változata mellett labdába sem rúg a Demachy-féle 2011-es verzió, de még a klónok sem. Azt olvastam, hogy a 2005-ös változat még valódi(!) íriszgyökér kivonatot tartalmazott, ettől volt olyan szép, és szokatlan. Hogy az előállítási költségeket minimalizálják, olcsó szintetikummal lett helyettesítve a parfüm, illetve ennek a szintetikus írisznek az arányát csökkentették, szó szerint megölve ezzel a parfümöt. Ettől olyan édes, szirupos, már már gyomorforgatóan nőies a mai változat. De ugyanígy járt az L'instant de Guerlain Extreme .. a fekete élű vintage darab egyértelműen karakteresebb, és jóval kakaósabb volt. A kétszer megreformált, most kapható parfüm is inkább klón, mintsem önálló parfüm. Szégyen, hogy mennyi pénzt elkérnek ezekért a megölt, felhígított illatokért..
Szóval, a klónok csak klónok. Egyáltalán nem őket illeti a dicsőség, mert csak hasonlítani akarnak valamihez.. de minőségi alapanyag híján sosem lesznek olyanok. Ez az oka annak, hogy a vintage parfümök sosem romlanak meg.. a minőségi összetétel.. az idő előrehaladtával inkább összeérnek az akkordok, mint egy nemes bor esetében ..és ez az oka annak, hogy napjaink parfümjei közül egyre több buggyan meg.. az olcsó szintetikumok..
A neroliban 74e Ft a 100ml-es kiszerelés.. amely alkalmakkor használva jó pár évig lehet hű társ. Azt is mondhatnám, hogy kb 60 doboz cigaretta ára.
Hogy kinek éri ez meg, azt döntse el mindenki maga.. mindenesetre én most letettem az új telefon vásárlásáról, egy jó parfüm számomra többet ér..

hlszdnl
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 23.

edeena91

2018. február 25.

A párom egyik kedvenc parfümje és nekem is az ultra kedvenc rajta. Nagyon magával ragadó illata van, szuper tartós és mindig óriási csíkot húz maga után amikor ezt viseli, még a nap végén is érezhető sokszor. IMÁDOM! Kedvenc férfi illatom. :)

edeena91
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 25.

Laurencia

2018. január 10.

Gyümölcsös, bőrös, fàs, Iso E-re alapozott eszmèletlen csodalötty, a legegyedibb Creed amit Uraknak valaha elgondoltak ès megvalósítottak.

Tartós, intenzív, fèrfi bőrön virággà nyíló illat, amely orruknál fogva tudja vezetni mèg a legvàlytorrúbb hölgyeket is.Ezt tèlen-nyáron, esőben-napsütèsben is 5 mèterről kiszúrom ha viselik: nyàlocsorgatóan zamatos aromàja aurakènt lebeg szétcsaphatatlanul.
Tipikus ambrette, akinek a bőrèn van, ha megszokja màr nem érzi, a környezet viszont mèg egy ajtóval arrèbb is.
Összessègèben azt mondanàm: költői óda az ananàszhoz, ez a jegy legdominànsabb benne, de a közèp fàzis is tartogat melepetèst: fűszeres, kissè fèmes, amolyan igazi faszagyerek illattà kerekedik a szó nem pejoratív èrtelmèben.
Szerencsère van női pàrjai is, vele a hölgyek is àtèlhetik ezt a fèmes, markàns alpha dog èrzèst, de arról majd kicsit kèsőbb.

Laurencia
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 10.

Lapo

2017. július 2.

Nem szerettem volna elkövetni azt a hibát, hogy felülök a végtelen "hype" hullámra és meglovagolom, csupa jót és szépet írnok róla mert hiszen az AVENTUS-ról mi mást lehet... véleményt alkotni úgy, hogy 1-2 ml mintán kívül nincs a tulajdonomban egy hordható, valóban tesztelhető, illetve értékelhető mennyiség belőle.. Már van, de ezért köszönettel tartozom egy másik kóros parfümmániában szenvedő sorstársamnak..egy 2015-ben kiadott változatot (?!) vásároltam meg tőle.
Igen, változatot.. ugyanis 1-1 másik évben kiadott Aventus között elég jelentős különbségek vannak.. Néhány kiadás picit füstösebb, néhány kicsit gyümölcsösebb.. egyértelműen érezni lehet a különbséget.
Varázslatos dolognak is lehetne ezt titulálni azonban elég kellemetlen, hiszen szinte nagyon nehéz pont ugyanazt az illatot használni hosszabb időn keresztül. Igen, niche stb.. előfordul ebben a szegmensben az ilyen..de mégiscsak kellemetlen..
Az illat elképesztő, egyedi, soha nem érzett és ismert.. egyrészt kiadásáig még csak hasonló sincs, azonban attól kezdve szerintem a legtöbb klónnal "ékeskedő" (?!?!) parfüm amit valaha kiadtak.. nem sorolnám.. (azonban egyet kiemelnék közülük fél mondat erejéig, saját tapasztalat alapján: Al Haramain - L'Aventure. Elképesztő, hogy mit ki tud hozni 1/5-öd árban a gyártó.. picit több citrussal ananász helyett a fej illatban.. kb ennyi a különbség)
..és itt jegyezném meg: Az Aventus egy végetlenül jó illat, tényleg fantasztikus.. minőségi de bizony nagyon drága.. azonban mint tudjuk, azért a picit jobbért sokszor sokkal többet kell fizetni.. Ez ez esetben is így van.
A csillagok száma ennek ellenére nem kérdés..

Lapo
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 2.

A csillagok száma ennek ellenére nem kérdés..

Rainy

2017. június 3.

Anno amikor kipróbáltam elkövettem azt a hibát, hogy blatterre fújtam, ahol egy jellegtelen citrusos gyenge illat lett belőle, így le is tettem arról, hogy én Creed illatokkal kísérletezgessek. Ezt követően elindult a hype hullám az Aventus körül, én pedig egyre kiváncsibb lettem, míg egy kedves barátom megajándékozott egy decanttal. Bőrön teljesen más arcát mutatja az illat, mint csíkon. Kevés niche parfümöt ismerek, ami ennyire kibalaszírozott lenne és egyszerre képviselné a testes bőrös-füstös-fás vonalat, a természetes gyömölcsösséget és a friss citrusokat. Ezen illatnak két hatalmas pozitívuma a természetessége és az a kellemes komplexitás, ami nem váik nyomasztóvá egy percre sem. Az ananász miatt egyből belopta magát a szívembe, egy negatívum, hogy az iso e super miatt(vélhetőleg) fél óránál tovább nem érzem magamon, ezt követően csak szabad levegőn csap meg néha az illata, de a környezetem visszajelzései alapján bőven érezni rajtam 7-8 órát. Kellemes meglepetés volt ez az illat, az évek során már nyitottabb vagyok az egyszerűbb és finomabb karakterű illatok felé és nem csak a heavy-hitter niche kategória jön számításba.

Rainy
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. június 3.

gondnok

2016. november 12.

Üvegből szagolva vagy tesztcsíkra fújva semmi különleges, bőrön viszont pár perc alatt átalakul. Remekmű.

gondnok
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. november 12.

imsad

2016. július 24.

Szerintem ez egy tipikusan arcoskodó parfüm. Amikor mutatni kell ki a fszagyerek akkorra jó. Tárgyalás, öltönyös megjelenések stb. Randira, mindennapra szerintem alkalmatlan.
Az én bőrömön ráadásul végig megmarad a szúrós ananász illat, amihez az orrom nem tud hozzászokni, így 3-4 óra után már számomra is fárasztó. És tegyük hozzá hogy igen jól bírja szusszal 8-10 órát simán elvan, még egy zuhanyt is kibír. Így csak akkor szabad venni belőle ha előtte a bőrön is ki lett próbálva.

imsad
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 24.

AdamFragFanatic

2016. március 3.

Messziről érződik róla, hogy ez nem az az illat, ami szembe fog jönni az utcán. Abszolút illik a Creed házhoz, teljesen niche minőség. A legjobban érződő illatjegy az ananász, ami egy kis citrussal keveredve egyszerűen lenyűgöző. A tartósságáról annyit, hogy 8-10 óra után, amikor már abszolút nem érzi az ember még mindig jönnek megjegyzések erre a remekműre. Ha valakinek elérhető árkategóriába sorolható ez a parfüm, mindenképpen próbálja ki - nem fogja megbánni. Vannak persze Aventus klónok pl. Glen Perri - Unpredictable Adventure, Armaf - Club de Nuit Intense for Men, Mancera - Cedrat Boise de egyik sem fogja tudni ugyanazt produkálni, mint ez a parfüm.

Minden tekintetben 5 csillag. Egy "Must have" darab minden gyűjtőnek.

AdamFragFanatic
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. március 3.

Minden tekintetben 5 csillag. Egy "Must have" darab minden gyűjtőnek.

adelmus

2015. április 28.

Ez egy jó illat. A visszajelzések: maximálisan pozitív, mikor használom négy-öt érdeklődés, dicséret a sztenderd naponta.
Két problémám van vele: az egyik, hogy viszonylag sokan használják, jó párszor találkoztam vele az utcán, és ez szerintem nagyon levon az értékéből egy ilyen drága parfüm esetében. Persze erről nem tehetünk, a gyártónak így jó.. én mégis szeretném, ha cca. 60eFt-ot kifizetek egy üvegért, akkor az csak az én illatom legyen. Tudom, ez önzés, de még is..
A másik, hogy két üveg parfüm.. hogy is mondjam.. nem teljesen egyforma. Pl. kicsit füstösebb az egyik, a másik mintha gyümölcsösebb lenne.. először reklamálni akartam a lelőhely üzletben aztán elolvastam jó pár, zömében külföldi fórumot, ahol megnyugtattak: ez ennél az illatcsaládnál természetes, mivel kézműves parfümről van szó, a kizárólag természetes alapanyagok nem egészen azonos (nem jó szó de) minőségéből fakad.. A doboz alján lévő kóddal felfegyverkezve az említett fórumokon talán ki lehet deríteni, hogy melyik gyártás nagyjából milyen karakterű. Már akit ez érdekel ilyen mélységben.
Mondom: remek illat, nagyjából egész napra elkíséri használóját a sztenderd 2-3 fújás alkalmanként ..

adelmus
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. április 28.

sonkabence

2015. március 9.

Első találkozásunkkor nagyon unszimpatikus volt. Csak az üveget szagolgatva ez juttott eszembe: A feltörekvő 30-as, öltönyös, rideg, lekezelő német férfiakon éreztem ezt az illatot. Nem is jutottunk el a kifújásig, gyorsan odébb álltam. Körülbelül fél évig gyötört a kíváncsiság, az hogy azért még is csak kellene egy próbát tenni, ez egy Creed illat, a kedvenc parfümházam. Meg is rendeltem rögtön 2 darab 5ml mintát. Hát valami frenetikus csoda történt a bőrömön, nyoma veszett az unszimpatikus, beképzelt imázs az illatról. Vagy már én is olyan lettem? :) Nagyon természetes füstös ananásszal indít, de úgy ám, mint ha ananászt grilleznének. Azután elmúlik a kavalkád és előjönnek a citrusok, alma, fekete ribizli, vizes jegyek. Valamit nagyon értenek Creed-ék, tényleg Napóleon jut az illatról eszembe, vagy inkább az-az atmoszféra amit hozzá társítunk? Erő, magabiztosság, pompa és a mai világban ritka megelégedettség érzés. Ezeket a színeket társítom az illathoz: fehér, tengerészkék, vérvörös

sonkabence
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. március 9.

Antioxidánsok: BHT