Purito

Ár:   $15   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: koirankeksii, Módosítva: 2019. június 28.

Ár:   $15
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Vízhiány

Magas fényvédelmet biztosító fizikai fényvédő, nano-részecskéktől mentes, antioxidánsokkal.

• Széles sprektumú, UV/A és UV/B sugárzás elleni hatásos védelem
  • Selymes, könnyed állag, nem hagy ragacsos érzetet
  • 70%-ban vízalapú
  • 100% vegán, állatkísérletektől mentes
  • Nem hagy fehér réteget a bőrön

Ár: 900 Ft , Eladó: Szabincsepp
Állapot: Új, bontatlan, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes/posta/foxpost
Mhajni

2019. október 1.

Minta alapján véleményezek, de már úton van a teljes kiszerelés.
Nagyon könnyű, gyorsan beszívódik, és nem hagy semmilyen fehér réteget. Elsőre nagyon sűrűnek tűnt, kicsit megijedtem, hogy ez mi, hol az a sok víz? :D Egyszerűen eloszlatható, kellemes a végeredmény, a kombinált vízhiányos bőröm szerette. Nem csillog, nem ragad, szinte hihetetlen hogy fizikai fényvédő, szóval összességében nagyon tetszett.
Erre most nem sminkeltem, önmagában sem néz ki katasztrofálisan a bőröm végre (fix rutin minden áldott nap :), de azért egy kis egységesítés elkelne. (Simán veri a PC SPF 30-as kék fényvédőt mindenben, de az egy kicsit jobban egységesít talán a színezettsége miatt.)
A citrusos illat a negatívuma, egy kicsit erős, de felkenéskor érződik csak, amúgy hamar elillan. Remélem nem lesz rá érzékeny a bőröm, mert amúgy a fentieken kívül még ez is probléma nálam.
Árát tekintve sem rossz, szóval ha hosszú távon is beválik, akkor szerintem megtaláltam a fényvédőmet végre, hosszas keserves keresgélés után :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 1.

Minta alapján véleményezek, de már úton van a teljes kiszerelés.

LadyBleu

2019. szeptember 13.

Hihetetlen, hogy nem hagy fehér réteget. Én még nem találkoztam ilyen jó fizikai fényvédővel, az igaz, hogy ebben csak ebben az árkategóriában szoktam vásárolni. Nekem nem okozott problémát az illóolaj. Zsíros bőrűeknek muszáj kipróbálni, én eddig T-vonalban használtam csak, most próbálgatom az arcomra is ezt, ami kissé száraz, eddig úgy tűnik erre a területre is beválik. Nekem jelenleg a kedvencem. Remélem így marad a tubus végéig és akkor kijelenthetem, hogy megtaláltam A fényvédőt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 13.

judvid

2019. szeptember 12.

Nagyon szuper termék, számomra szempont volt a fényvédő választásánál, hogy fizikai és parfümmentes legyen és persze ne hagyjon fehér foltot. Ezt mind tudja ez a termék. Engem soha nem zavart ha nincs illata a terméknek amit használok, azonban az ebben található az illóolajok kellemes meglepetést okoztak. Frissítő érzés felvinni az arcomra ezt a krémet, olyan tisztának, nyugodtan érzem tőle a bőröm. Korábban egy kicsit magasabb árkategóriájú (PC) fényvédőt használtam, de semmivel se tud a Purito kevesebbet. Bobbi Brown Nude Finish Tinted Moisturizer-t használom utána, jól kijönnek egymással. Ha a tubus végéig is megtartja ezeket a jó tulajdonságait mindenképpen újraveszem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. szeptember 12.

Hanamizuki

2019. augusztus 29.

Sajnos nagyon hamar kijönnek az arcomon pigmentfoltok, tehát már az első napsugaraktól fényvédőznöm kell. Évek óta keresem arca azt a magas faktorú fényvédőt, amire szépen tudok sminkelni és nem leszek tőle olyan fehér és csillogó mint Edward Cullen. Na, így nyár végére azt hiszem megtaláltam. Nagyon könnyű textúrája van, felkenem és azonnal beszívódik, nem hagyja maga után azt a szokásos ragacsos, nehéz érzést, mint a legtöbb ilyen funkciójú krém. Szerintem kicsit mattít is, ad egy egységes alapot az arcnak. A MAC alapozómmal jól kijön, szépen tudok rá sminkelni. Eddigi használat alapján teljesen megvagyok vele elégedve, szépek az összetevők is. Örülök, hogy megtaláltam, remélem a barátság megmarad. Az én példányom egy kedves krémmániástól vettem, azt nem tudom, hogy mennyire lesz nehéz itthon beszerezni az utánpótlást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 29.

Kittyki

2019. augusztus 20.

Először csak a mintát próbáltam ki, bevált, így megrendeltem a teljes kiszerelést. Csodás! Nem izzadok alatta, nem égtem le alatta, semmi problémám nem volt. Csodás! Újravevős!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. augusztus 20.

Guinevere97

2019. augusztus 18.

Majdnem tökéletes, majdnem :D
Messze a legjobb fizikai fényvédő, amit használtam eddig. Egyáltalán nem irritál, kordában tartja a diszkógömb-zsírosságú T-vonalamat, nekem nem is szárított (bár ez gondolom bőrtípus függvénye is - pont ezért nem ajánlanám mondjuk száraz bőrre, inkább csak kombinált/zsírosra).
Nagyon világos fehér bőröm van,abszolút nem hagy fehér "gésa-réteget" rajta, számomra az állaga is tökéletes, könnyen eldolgozható.

Egy dolog, ami miatt szívesebben adnék 4.5 csillagot (ha lehetne :D ): annyira nem szereti, ha aláhidratálok, főleg szem környékén. Ilyenkor pedig sajnos hajlamos leperegni :( Valószínűleg ide érdemes más terméket használni, vagy egyáltalán nem hidratálni előtte (ami mondjuk télen lehet inkább problémásabb).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. augusztus 18.

Majdnem tökéletes, majdnem :D

BirsAlma

2019. augusztus 8.

Én is csak ajándék mintát próbáltam belőle. Nem rossz, de még nem az igazi fizikai fényvédő nekem, viszont az Isntree Sensitive Balancing Sun Protect-nél sokkal jobb. Az nagyon szárította az arcomat. Ez nem annyira. Bár azért aláhidratáltam, biztos ami biztos alapon. Lehet, hogy a fizikai fényvédők ilyenek. Gyorsan beszívódott nem hagy fehér réteget nekem utána matt lett a bőröm. Van egy enyhe teafa olaj illata, ami engem nem zavart.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 8.

tara95

2019. augusztus 8.

Én sem tudok 5 csillag alá menni. Ez egy tökéletes fényvédő, tökéletes incivel. A leírásban minden igaz amit ígér, zselé állaga van, nagy mennyiség is pikk-pakk becuppan, fehér réteg sehol, illatmentes, alkohol- parabén-szilikonmentes, tisztán fizikai. Lassan 10 éve fényvédőzöm, de ez aztán...le a kalappal.

Up: sajnos elhasználva a felét kijött a csodás illóolaj -.- nem is értem....szintén eltömődtek a pórusaim és apró gyulladásokat okozott. Sajnálom de ez nagy szarvashiba :(

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. augusztus 8.

zsucci93

2019. augusztus 6.

Nem mintáztam, egyből a full size-ra mentem. Az összetevőket és a leírást elnézve sejtettem, hogy befutó lesz, nem tévedtem. Csodálatosan beszívódik, nincs fehér maradvány a bőrön, nem irritál, nem jönnek elő nem kívánatos piros foltok, pattanások...tudom, hogy illóolaj van benne, de imádom az illatát :D Szerintem tényleg megtaláltam "A" nagy Ő-t ebben a kategóriában, már be is rendeltem a második tubust, nehogy nélküle maradjak.

Update: sajnos a homlokom megelégelte az idő elteltével :( még soha nem látott száraz foltok lettek rajta, és eltömődtek a pórusaim is. Valószínűleg mégiscsak az illóolaj lehetett, mert szomorú, de tényleg nagyon érzékeny a bőröm... kár érte, mert egyébként tökéletes, és nagyon nagyon imádom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 6.

Hadi

2019. augusztus 3.

Számomra a tökéletes fényvédő, csodás összetevőkkel, könnyen eldolgozható állaggal. Az ajánlott mennyiséget fölkenve sem hagy fehér réteget, hamar beszívódik, nem irritál, és a szemem köré is kenhetem, nem könnyezik tőle. Jól lehet rá alapozni, nem csúszkál, nem kukacosodik. Örülök, hogy már itthon is lehet kapni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 3.

Antioxidánsok: Madecassoside, Asiaticoside
Gyulladáscsökkentők: Madecassoside, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin
Vitaminok: Niacinamide

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

További info az összetevőről a KM-blogon >>