Purito

Ár:   $15   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Vízhiány

A krémet és az összetevőket feltöltötte: koirankeksii, Módosítva: 2019. június 28.

Ár:   $15
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Vízhiány

Magas fényvédelmet biztosító fizikai fényvédő, nano-részecskéktől mentes, antioxidánsokkal.

• Széles sprektumú, UV/A és UV/B sugárzás elleni hatásos védelem
  • Selymes, könnyed állag, nem hagy ragacsos érzetet
  • 70%-ban vízalapú
  • 100% vegán, állatkísérletektől mentes
  • Nem hagy fehér réteget a bőrön

Szethy

2020. május 27.

Szerintem én vagyok az egyetlen akinek nem vált be...
akármit teszek alá, akármennyit várok a száradásokkal: nekem kukacosodik. 🤷🏼‍♀️ Maradok a CosRxnál és az Eucerinnél. Szeretem a kóreai krémeket mert ultrakönnyűek... de vele sajnos nem sikerült megszeretnünk egymást. Tudom, hogy egy fizikai naptej ül az arcon... de ha hozzáérek akkor ne peregjen le🤷🏼‍♀️ Nekem biztos nem újravevős és sajnos a többi Puritos naptejtől is elveszi a kedvem. Pedig a többi terméküket igazán szeretem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 27.

Szerintem én vagyok az egyetlen akinek nem vált be...

Kitts

2020. május 25.

Nagyon-nagyon vártam őt, az INCI, a vélemények iszonyatosan meggyőzőek voltak. Tényleg nagyon szuper, vizes állaga van, jó érzés felkenni, nem hagy semmilyen fehér nyomot, a bőrömnek is jól esik. Teszi, amit ígér, szeretnivaló.

Egyetlen egy dolog miatt mégsem érte nyúlok elsőként (PC Resist Super-Light és LRP Anthelios mellett): a homlokom - púderezve is - sajnos nagyon átfénylik alatta a nap második felére. DE ha túl sok egyéb hidratáló cucc nem kerül alá, ez az idő simán kihúzható. Akinek nem ilyen diszkós a T-vonala, mint nekem, az maximálisan boldog lesz vele!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 25.

Odriuss

2020. május 18.

Nem tudok betelni vele :) az ára nagyon kedvező, viszonylag gyorsan meg is érkezett és a kiszerelés is nagyon baráti a maga 60 ml-jével. Jöjjön maga a krém, legutolsó lépésként viszem fel a bőrömre, a krém nagyon könnyű állagú, jól kenhető, bár én inkább bepaskolom az arcbőrömbe. Teljesen illat mentes egyáltalán nem bántja az arcom, könnyen el lehet dolgozni, ami nagyon nagy előnye, hogy a fizikai szűrő ellenére nem hagy "szellem" arcot maga után, pillanatok alatt beszívódik, egyáltalán nem nehezíti el a bőrömet, tud lélegezni és nem izzad tőle. Amit még észre vettem az a nagyon szép összhatás a végén, amikor beszívta a bőröm, egy nagyon egységes arcképet kapok, ami nekem nagyon tetszik. Bátran ajánlom azoknak akik szemeznek vele.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 18.

hardnoem

2020. május 15.

Az itteni vélemények miatt mertem megrendelni a krémet és egyáltalán nem okozott csalódást. Már harmadik hete használom mindennap és eddig minden tőle elvártat teljesített. A konzisztenciája nagyon kellemes, nem zsíros naptej szerű, ami számomra külön előny mert nem szeretem az arcomon a túl gazdag krémeket. Nem fehéredik és a bőr azonnal beszívja, kellemesen puha érzést hagyva maga után. Nem kell belőle egy alkalommal sokat használni az állaga miatt, így szerintem 4-5 hónapig minimum de talán tovább is elegendő egy kiszerelés. Az arckrémem felé szoktam kenni, én nem tapasztaltam pergést ahogy többen is írták de lehetséges, hogy ez függ az alá kent terméktől és az arcbőrtől is. Ez az első különálló fényvédő, amit vettem (eddig az arckrémeimben mindig volt SPF) és szerintem teljesen megéri az árát, bátran merem ajánlani.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. május 15.

Penge

2020. május 13.

Nem is gondoltam, hogy ez ilyen klassz kis fényvédő. Minden kritériumnak megfelel. Kombinlt a bőröm, néha egy réteg kerül rá, néha három, mindegyik alkalommal jól viselkedik, szépen rásimul az arcomra, nincs fehér vagy fénylő hatás, pont tökéletes, és akár estig is remekül bírja, átfényesedés nélkül, pedig arra nagyon hajlamos a bőröm. Ami még tetszik benne, az z illatmentesség, és jó a konzisztenciája is, még ha sűrűnek is tűnik elsőre, hagyja magát bőrnyúzás nélkül szépen eloszlatni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. május 13.

Lucyshyne

2020. május 12.

Nekem eddig ez A Fényvédő. Csak fizikai fényvédőket használok. A Clinique Mineral Sunscreen Fluidot váltottam le erre a termékre. Azon túlmenően, hogy fele áron kétszer annyi terméket kapok, még az is elmondható, hogy fényévekkel jobb a Purito. Az arcápolási rutinom végén, a hidratáló (Cerave Moisturizing Lotion PM) után használom. Állaga könnyedebb, mint egy hidratáló krémé. Nagyon egyszerű eloszlatni az arcon. A Nars Sheer Glow alapozóval pedig tökéletesen kijönnek.
Plusz pont, hogy kisgyerekeken is használható. Aki próbált már bekenni gyerek naptejjel egy kisgyereket, az tudja, hogy mekkora kínszenvedés elolszlatni azt a sűrű krémet a kis arcocskákon. De ez a termék megoldja ezt a problémát hiszen tényleg egy pillanat alatt eloszlatható a bőrön. Az INCI-je gyönyörű, van illatmentes verziója, és nem hagy sem fehér nyomot, sem fényes bőrfelületet. Szó szerint, mint ha ott sem lenne. Egy hibája van, hogy egy pillanat alatt elfogy a webshopból. Szerencsére elsőre kettőt vettem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. május 12.

Guinevere97

2020. április 10.

Majdnem tökéletes, majdnem :D
Messze a legjobb fizikai fényvédő, amit használtam eddig. Egyáltalán nem irritál, kordában tartja a diszkógömb-zsírosságú T-vonalamat, nekem nem is szárított (bár ez gondolom bőrtípus függvénye is - pont ezért nem ajánlanám mondjuk száraz bőrre, inkább csak kombinált/zsírosra).

UPDATE:
Mivel kombinált, vízhiányra hajlamos bőröm van, nem tudom kihagyni, hogy ne hidratáljak alá. Ez a fényvédő viszont semmit nem tűr meg alatta, illetve a sminket sem, peregni kezd. Azoknak lehet szuper választás, akiknek nem kell alákenni semmit...bár szerintem ez ritka. :/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. április 10.

Majdnem tökéletes, majdnem :D

UPDATE:

Kata lizator

2020. április 5.

Egy vizes, nagyon elegáns formulájú krém. Álom használni. Viszont egy idő után elkezd leperegni a bőrről. Gondolom azért, mert nincs benne olaj. Illetve nem szereti az alárétegzést, főleg, ha zsírosabb krémeket kenek alá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 5.

gondasari

2020. április 3.

Nem rég próbáltam ki. PC helyett kerestem egy hasonló, de jobb árfekvésű hidratáló SPF-et. Nekem nagyon bejött, hasonló az állaga, több réteg szérum után is fentmarad.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 3.

mar

2020. március 25.

Tíz kis tasaknyi mintát rendeltem eBay-ről, így csak néhány napnyi tapasztalatom van vele. A tasakokban elég kevés krém volt, egy alkalomra 2-3-at használtam el.
Valóban vizesebb érzetű, de ettől nem lesz folyós vagy híg. Könnyű eloszlatni a bőrön, nem kezd kukacosodni kenés közben, jól el lehet dolgozni. Fehér réteget sem hagy, erre voltam leginkább kíváncsi. Viszont azt vettem észre, hogy a nap folyamán (gondolom, ahogy megszárad, vagy a bőröm kezd kiszáradni talán) elkezd leperegni apró morzsákban. Ez az egyetlen negatívuma, mert egyébként minden oké lenne vele. Jók az összetevői, itthon is viszonylag könnyen hozzáférhető. Szemkörnyéken is tudtam használni, mert nem csípte a szemem. Még az árával is ki tudtam volna egyezni, ha nem lenne ez az egy számomra zavaró tulajdonsága.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 25.

Antioxidánsok: Madecassoside, Asiaticoside
Gyulladáscsökkentők: Madecassoside, Adenosine
Hidratálók: Butylene Glycol, Glycerin
Vitaminok: Niacinamide

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

További info az összetevőről a KM-blogon >>