Sisley

Ár:   23 000 Ft   Kategória:   Szemkrémek
Lelőhely:   Marionnaud, Douglas   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Trixi, az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2017. január 30.

Ár:   23 000 Ft
Lelőhely:   Marionnaud, Douglas
Kategória:   Szemkrémek

Korrektor szemkörnyéki ráncokra, táskákra, növényi kivonatokkal.

Tarzicia

2019. június 13.

Csak jelezni szeretném, hogy kicsit más névvel, más képpel (a tubus mellett van az ecset is), de ugyanez a korrektor, ugyenezekkel az összetevőkkel még egyszer fel lett töltve. (Ugyanígy kétszer van feltöltve pl a bronzosító púder is.)
Én az elégedettek táborát gyarapítom.
Gyerekkorom óta karikás a szemem, ez genetika, se alvás, se szemránckrém nem szünteti meg, csak javítani lehet rajta. Több korrektort kipróbáltam már az évek során, nem tegnap kezdtem, most is van a készletemben La Mer (medium 32), Chanel (10 beige és 20 beige), YSL All Hours (2-es és 3-as). Mindegyik jó minőségű, "klasszikus" korrektor, erőteljesen fednek, és rendesen alá kell krémezni, különben hajlamosak maszkossá válni és összegyűlni a mikroráncokban.
A Sisley korrektora más állagú, sokkal krémesebb, érezhetően táplál is, és alig kell alá szemránckrém.
Nem vastag, igazából nem is érezhető, hogy ott van. Az tény, hogy kevésbé vagy másképp fed, mint a fentiek, mivel nem a megszokott matt, hanem selyemfényű és ezáltal természetesebb a végeredmény, de ez nekem pozitívum, a kevesebb itt több.
A korábbi hozzászólóknak innen üzenem, hogy a kapott minta valószínűleg el lehetett számozva, mert az 1-es szín nagyon világos, és szinte malacrózsaszín! Én egyidejűleg az 1-es és a 2-es színt is használom, a kézfejemre nyomok egy ici-picit mindkét tubusból, a keverési arányon pedig az évszaktól függően változtatok. Az 1-es magában túl világos, a 2-es meg kissé sötét, a tubusból kinyomva narancssárgának tűnik, de köztudott, hogy a narancssárga ellensúlyozza a legjobban a lilás színt.
Ez az egyetlen korrektor idáig, ami soha nem irritálta a szememet (a Chanel pl csíp, és az összetevői közt parabének is vannak), ezért én a felső szemhéjamra is ezt viszem fel. Próbáltam több szemhéjalapozót is (Dior, Chanel, MAC), de valahogy nehezek, vastagok és macerásak, nekem nem jött be egyik sem.
A mellékelt ecset jó minőségű de kicsi, a szem sarkába, vagy preciziós munkához pont jó, de annál nagyobb területen nem lehet vele haladni, ezért én a MAC 239S ecsetét használom hozzá.
A tubus csúcsán lévő fém vég kellemesen hűsít, már ha valakinek van kedve sminkelés közben ezzel időt tölteni.
A benne lévő hatóanyagok viszont tényleg csökkentik a szem alatti esetleges duzzanatot, ez nem üres marketingszöveg, én észrevettem.
Nem utolsó szempont, hogy a 15 ml nagyon sokáig elég.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. június 13.

Én az elégedettek táborát gyarapítom.
Nem utolsó szempont, hogy a 15 ml nagyon sokáig elég.

szeliger

2019. április 9.

Kétszer 0,5 ml mintám volt az 1-es és 2-es árnyalatokból. Még jó hogy csak minta, mert totális pénzkidobás lett volna megvenni. Az 1-es szín is nagyon barackos, már a szín sem stimmel, csúnyán elüt. Az pedig, amit csinál a szem alatti bőrrel... bizony beleül a ráncokba és van egy fényes hatása, ami macskakőszerűen kiemeli a ráncokat. Kontaktlencsés napokon nem is merem feltenni, s szemüveg jótékonyan takar belőle. Nekem nem működik.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 9.

Lilium

2019. március 20.

Biztosan nem én vagyok a célközönség, de ez semmi esetre sem jobb 3-nál.. Mintát kaptam az 1-es Ivory árnyalatból, de elképesztően sötét és narancsos szín, pedig vannak nálam is hófehérkébbek. Ebben az árkategóriában ez a színválaszték konkrétan vicc, ennyi pénzért nem akarnék kompromisszumot kötni. A fedése közepes, de építhető, viszont a sötét karikákat nem tűnteti el. Az tetszik benne, hogy nincs semmi nehéz érzet miközben rajtam van, tulajdonképpen olyan mintha nem is lenne. Szép bőr fénye van, én ezt személy szerint jobban preferálom. Nem szárítja a szemkörnyékemet, sőt! Kifejezetten hidratáltabbnak éreztem. Az összetevők szépek, így ha kicsit színvonalasabb lenne a márka árnyalatok terén akár egy jó termék is lehetne.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. március 20.

KingDom

2018. június 6.

Nálam ez a nyerő korrektor. Nagyon durván karikás a szemem és szinte mindent kipróbáltam a piacon, olcsótól drágáig. Eddig ez a krém vált be a legjobban, van anyag benne, ami a pigmentációt illeti, nagyon jól fed, azon kívül a szemkörnyéket is ápolja, nem kell vennem külön szemránckrémet. Sokáig elég, keveset kell felvinni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 6.

Nooora

2017. február 28.

A másik kedvenc korrektorom (az YSL Touche Eclat után). Tökéletes fedést ad a szem alatti és az én esetemben a belső szemzug melletti sötét területekre. Én az 1-es árnyalatot használom, mely bézs színű, nem túl világos és pont az én bőrszínemel megegyező ha a sötét területre felvittem. Az ecset végére szoktam kinyomni a tubusból egy kis mennyiséget, és precízen felkenem a szükséges területekre. Utána még az ujjammal óvatosan átütögetem hogy biztosan egyenletes legyen, és ezután egész nap stabilan fed. Nem csomósodik, nem ül bele a ráncokba, puha, selymes érzetű marad. Nálam sosem csillog, mint ahogy Trixi írta.
Ami még egy plusz előnye: a fém vég. Én nem ezzel simítom a korrektort, hanem ha készen vagyok a fent részletezett felvitellel, akkor csak simán a fém véggel átütögetem (nem ez a helyes szó: csak megérintgetem) körben a szemem az alsó és felső szemhéjon. A hűsítő érzés csodálatos, és érdekes módon percekig kitart. Ajánlom mindenkinek aki duzzadt, fáradt szemmel küzd, ez azonnal hűsít és frissít!
Az ára nem vészes, mert a tubus sokkal nagyobb kiszerelésű mint bármely más, általam használt korrektor, minimális mennyiség elég belőle, így extra hosszú időre kitart.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. február 28.

Klaunak

2017. január 28.

Nagyon szeretem. Könnyű, jól fed, építhető, és nem utolsó sorban nem ül bele a ráncba. Egy pihent és friss kinézetet ad. Alig kell belőle. Szerintem megéri, mert elég nagy kiszerelés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 28.

Vikcike

2015. július 26.

Nekem nagyon bevált, szem alatti karikákra az egyik legjobb korrektor! A 2-es árnyalat nekem tökéletes. A színek érdekesek, kicsit barackosak de mint azt tudjuk, ez az árnyalat egyenlíti ki a szemek alatt lévő sötét karikákat. Nem ül bele a ráncokba és nagyon tartós is!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. július 26.

Trixi

2013. április 24.

Nagy csalódás számomra, szerencsére csak mintát próbáltam ki. Kaptam egy-egy mintát az 1-es 3-as és 4-es színből (ennyi volt a boltban). Egyelőre a 3-ast próbáltam ki. Nekem nagyon sötétnek és sárgásnak tűnt, és felkenés után is a bőrömtől elütő színűnek láttam, úgyhogy az árnyalat biztos, hogy nem jó. Az 1-es tuti, hogy túl világos lenne, azt már nem is érdemes kipróbálnom, és a 4-est sem. De nemcsak a színe nem passzol, egyszerűen beitta a bőröm, és semmilyen korrekciót nem végzett, maradtak a sötét karikák, pedig bőségesen vittem fel. Először erősen csillámlott, tehát gondolom, a csillámok miatt lenne valamiféle korrigáló hatása, bár szerintem inkább csak odavonzza a tekintetet, de aztán beitta az egészet a bőröm, semmi nem maradt a szépítésből. Elvileg ecsettel kéne felvinni (a boltban mutatták is), nem ujjbeggyel, de mivel azt nem kaptam hozzá, én beütögettem, de nem hinném, hogy emiatt szívódott fel nagyon gyorsan. Szóval, biztos, hogy nem fogok venni belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2013. április 24.

Antioxidánsok: Ginkgo Biloba Leaf Extract
Gyulladáscsökkentők: Bisabolol
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Hydrolyzed Soy Protein, Aluminum Hydroxide

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

A szőlő levelének kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló hatású összetevő.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emulgeáló hatású összetevő és felületaktív anyag (segíti a kozmetikumok egyenletes eloszlathatóságát).